Yürüyüş ve Egzersizle Kilo Vermek

Günlük hayatımızda çok düzensiz bir yaşam sitilimiz var ise, ne zaman yediğimiz veya yiyeceğimiz belli değil ve belli bir saati yok ise, o vakit hiçbir zaman kilo almaktan kurtulamazsınız. Bu yaşam sitiline devam ettiğiniz müddetçe de, sağlıklı bir yaşam sahibi olma şansınızı yitirir ve kendinize en büyük kötülüğü yapmış olursunuz.

Günlük beslenmenizde aldığınız kalori miktarı, harcadığınızdan çok ise ve sizin düzenli bir yürüyüş veya düzenli bir egzersiz programınız yok ise o halde her yeni gün sizin için kilo demektir. Kilo ile birlikte sizin bedeninize hastalıkların yerleşmesi kaçınılmazdır. Hal böyle ise, aldığımız kalori miktarından daha fazla harcadığımız kalori miktarının önemini bilip bu dengeyi tutturursak o vakit başarılı oluruz.

Başarının sırrı nedir?

Başarının sırrı;
• Günlük düzenli yürüyüş yapılmalı, temiz hava olmasına dikkat edilmelidir.
• Her gün 40 dk. Egzersiz veya spor veya aerobik yapılmalı
• Kalori miktarı oranı az olmalı
• Harcadığımız kalori miktarının oranı çok olmalı
• Yukarıdaki fiilleri yaparken beraberinde bol bol su içmeyi ihmal etmemeli.
Bu oranlara dikkat edilirse ve hatta yukarda ki şıklar benimsenirse, bir yaşam sitili haline gelir. Düzenli bir yaşam tarzına alışmak size beraberinde sağlıklı bir yaşam, zindelik ve mutluluk getirir.
Yürüyüş yaparken havanın temiz olduğu vakitler tercih edilmelidir, (bu saatler sabahın erken saatleri olabilir) ahenkli ve tempolu bir yürüyüş olmalı ve atıl bir şekilde asla olmamalıdır.
Egzersizleri yaparken bilinçsizce hareket edilmemeli olabiliyorsa bir uzman tarafından yaptırılmalıdır.

Kalori miktarını nasıl ölçebilirim?

Kalorileri saptanmış gıdaların gram ölçü şemalarını günümüzde her yerde bulabilirsiniz. Bulduktan sonra hassas terazide tartacağınız gıdaları kalori ölçümüne göre yiyebilirsiniz.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Ankara’da 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti

Ankara'da 1 Yılda 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti. 12-15 yaş arasındakilerde de aşılanmaya başladıkları sevindirici haber. 60 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız en çok aşılanan demografik yaş grubu. Ölüm oranlarının yüksek olduğu bu yaş grubundaki aşı olma başarısı bizleri çok sevindiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir