Yeni İş Trendleri
günümüzde yeni iş trendleri

Yeni İş Trendleri

Korona virüs sürecinde birçok sektör değişikliğe gitme kararı almak zorunda kaldı. Bazı sektörler fabrikalarını başka ürünler üretmek için yeniden tasarladı. Kıyafet sektörüne geçen hava temizleme ve filtreleme şirketi bunlardan bir tanesi. İsveç’te faaliyet gösteren bir hava temizleme ve filtreleme şirketi, uyguladığı sistemleri giysilere de uygulayarak insanların virüsten korunmasını sağlıyor.

İsveç merkezli Ultramare adlı şirket, insanları grip virüsünden koruyan giysiler tasarlıyor. Başta söylediğimiz gibi firmanın asıl amacı hastanedeki havalandırma sistemlerini temizlemek ama görüldüğü üzere müşteri tercihleri yeni iş trendleri bulmaya itti. Virüslerden korunmak için maske takmak insanları depresyona sokuyor. Artık insanlar hem normal gözükürken hem de virüsten korunmaya para harcamaya hazırlar.

Büyük ihtimal kış aylarında insanların soğuktan korunmak için kullandığı atkılara, gripten de korunmayı sağlayan bir teknoloji yerleştirilecek. Tanıtım için üretikleri ürünlerden bazılarını sergileyen İsveçli marka, görenlerden tam not aldı. Çok şık olan bu siyah atkılar, beyaz hasta maskelerinden çok daha güzel bir görünüme sahip olduğu kesin.

Daha önce görmüş olduğumuz postür bozukluğunu uyaran t-shirt ve vucud ısısının değiştiğini gösteren saat ve t-shirtler ile giyim dünyası sağlık alanına el atmış durumda. Günümüzün iş trendleri arasında sağlık için kıyafet üretmek büyük adım önde. Bu alana kafa yormanın tam zamanı. İlerleyen zamanlarda yeni girişimci destekleri de kapıda dolaysıyla siz siz olun korona virüsten büyük ders alarak sağlığa yatırım yapın. Sağlık ile kıyafeti bir araya getirmeniz durumunda bize düşen “bol kazançlar” demek…

Son olarak sizce hava kirliliğini veya bulaşıcı hastalıkları önleyici hangi türde kıyafet tasarlanabilir?

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.