Yeni Evlilerin Evinde Olması Gerekenler Nelerdir

Yeni Evlilerin Evinde Olması Gerekenler Nelerdir?  

Evlenmek ve yuva kurmak oldukça zor bir iştir. Ev kurarken, yeni evlilerin evinde olması gerekenler kurulu düzene sahip evlerden biraz daha fazla olmaktadır. Bu nedenle bir liste hazırlamak ve aklınıza her geldiğinde buna ekleme yapmak sizin için kolay olacaktır. Her çiftin bütçesi ve alım gücü farklı olmaktadır. Fakat bir evin olmazsa olmaz ihtiyaçları bellidir. Evlenmeden lazım olacağını düşünmediğiniz eşyalar ev kurarken gerekli hale gelmektedir. İhtiyacınız olan ürünleri açıklarken odalardaki ihtiyaçlara göre gruplandırmak gerekir.

Oturma Odasında Olması Gereken Eşyalar Nelerdir?

Oturma odası için gerekli olan birçok eşya bulunmaktadır. Bunlar; koltuk takımı, orta sehpa, TV ünitesi, yemek odası takımı, kitaplık, halı, perde, zigon sehpa takımı, avize, lambader, aksesuar gibi artan sayıda ihtiyaçlardır. Bu sebeple ilk aşamada temel olan ihtiyaçları almak ve zamanla bütçeye göre kalan ihtiyaçları tamamlamak çiftler için daha mantıklı olmaktadır.

Yatak Odasında Olması Gereken Eşyalar Nelerdir? 

Yeni evlilerin evinde olması gerekenler arasında bulunan eşyalardan yatak odası takımı büyük bir önem taşımaktadır. Yatak odasının birçok ihtiyacı bulunmaktadır. Bu ihtiyaçlar; Yatak odası takımı, perde, avize, çift kişilik nevresim takımı, çift kişilik yorgan, battaniye (bu gibi ihtiyaçların birer adet yedeğinin bulunması da önem taşımaktadır. ), yatak örtüsü, halı, hurç, alez, baş yastığı, boy aynası, makyaj masası, pike şeklinde özetlenebilir. Bu ihtiyaçlardan birçoğu kirlenebilecek ve değiştirilmesi gereken eşyalardandır. Bu sebeple birden fazla yedeklerinin olması gerekmektedir. Eşyalar alınırken uygun fiyatlı ve kaliteli ürünlere yönelmek ekonomik olarak fayda sağlamakta ve kullanım ömrünü uzatmaktadır.

Mutfakta Olması Gereken Eşyalar Nelerdir?

Yeni evlilerin evinde olması gerekenler arasında en çok detay barındıran yer mutfaklardır. Mutfakta mutfak masası ve sandalyesi, buzdolabı (mutlaka buz bölümü olmalı ve A++ enerji sınıfı), bulaşık makinesi, halı, perde, kahvaltı takımı, yemek takımı, çaydanlık, çatal bıçak seti, masa örtüsü, pasta kapları, mikrodalga fırın, su ısıtıcı (kettle), açacak ve tirbuşon, mutfak robotu, baharatlık, saklama kapları, tepsi, kahve fincanı, bardak gibi ihtiyaçlar mutfak için gerekli olan ihtiyaçların sadece bir kısmını oluşturmaktadır. Zorunlu mutfak eşyalarının yanı sıra misafir ağırlama durumuna karşın fazladan servis ürünlerinin bulunması önemlidir.

Odalarda olması gerekenleri saydıktan sonra genel olarak yeni evlilerin evinde olması gereken eşyalardan bahsedelim. İnsanlar ütü yapmayı sevmese de ütü ve ütü masası en gerekli eşyadır. Umarım ihtiyacınız olmaz ama sıcak su torbası mutlaka olmalı. İyi kalitede olduğuna ve bir iki senede bir değiştirdiğinize emin olun. Misafir ve sizin için farklı numaralarda terlik (Genellikle 36-37-38-41-42-43-45 numaralar daha çok tercih edilir) Vestiyeriniz yoksa montları asmak için askı. Yıkanan kıyafetlerinizi kurutmak için kurutma askısı almalısınız. Kendi evinizde sıcacık banyo keyfi yaptıktan sonra kurulanmak için saç kurutma makinesi ve bornoza ihtiyacınız olacağını unutmayın. Evin girişine yakın bir yerde dresuvar da kritik öneme sahip. Ayrıca, çekecek ve ayakkabılık hayatınızı kolaylaştıracaktır. Son olarak, yeni evlilerin evinde olması gereken en kritik iki eşya ise bu dönemde bir çok kişinin gözleri üzerinizde olduğu için nazar boncuğu ve evinize gelenlere sıcak bir ortama geldiklerini hissettirmek için sevimli bir paspas ve kapı süsü.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Kurumsal Araç Kiralama ve Karavan Kiralama Hizmetleri

Kurumsal Araç Kiralama ve Karavan Kiralama Hizmetleri mi arıyorsunuz? A’dan Z’ye şoförlü araç kiralama hakkında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir