Yasar Ne Yasar Ne Yasamaz'ı Hic Boyle İzlemediniz
Yasar Ne Yasar Ne Yasamaz'ı Hic Boyle İzlemediniz

Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz’ı Hiç Böyle İzlemediniz

Ne Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz tiyatro severler için her zaman popüler olmuştur. Fakat eminiz ki Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz’ı Hiç Böyle İzlemediniz. Neden bu oyun farklı gelin beraber inceleyelim. Asri Şehir Cezaevi mahkumları kendilerinden bir kesit görmüş olacaklar ki bu oyunu oynamak isterler ve bu isteklerini cezaevi müdürüne bildirirler. Cezaevi müdürü Yönetmen Metin Zakoğlu’ndan yardım ister ve Metin Zakoğlu hemen işe koyulur.

Sorunlar Ortaya Çıkmaya Başlar

Ayşe rolünü oynaması için kadınlar koğuşundan bir kadın mahkum özel izin alınarak provalara katılır. Fakat kadın oyuncuya aşık olan erkek mahkumlar kadın oyuncu için kavga ederler.  Cezaevi yönetimi olay çıkartan oyuncu mahkumları doğal olarak tek tek hücrelere kapatmak zorunda kalır. Oyun tarihi ve saati geldiği zaman elinde hiç erkek oyuncusu kalmadığından Yaşar Yaşamaz’ı kendisi oynamak zorunda kalır.  Metin Zakoğlu yaratıcı bir fikri ortaya koyar. Yaşar yaşamaz’ı kendisi oynayacak diğer tüm rolleri ise Ayşe rolü için getirilen güzel oyuncu ve seyircilerle birlikte oynayacaktır. Oyun başladığında belli olmayan kim oyuncu kim seyirci kim Yaşar kim Yaşamaz oyun süresince de sürekli karışacak.
Aziz Nesin’nin kitabı olan Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz’dan uyarlanan bu oyun bugüne kadar 2 kişiyle ve böyle bir yorumla seyirci karşısına çıkmadı.
Siz de Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz’ın bir parçası olmaya hazırsanız bu eğlenceli komik oyunu kaçırmayın!

Yazan: Aziz Nesin
Yöneten-Dramaturji: Metin Zakoğlu
Müzik: Şükrü Toprak
Dekor-Kostüm: Tuğba Zakoğlu
Işık-Müzik: Emre Altay
Oyuncular: Metin Zakoğlu-Özge Ünlütezcan

Bilet Fiyatı: 1.Kategori için 112 TL, 2.Kategori için Tam:90 TL Öğrenci:70TL

Yer: Ankara Yeni Sahne

Gün: 28 Kasım 2020

Saat: 20:00

Not: HES kodu almadan giriş yapılamayacağını unutmayın. Ayrıca maskesiz kimse alınmayacaktır.

Başka bir Ankara Etkinlik Haberinde görüşmek dileğiyle iyi seyirler…

 

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Halloween

Halloween

Film Amerikan yapım olan ve korku filmi türünde bir seri olan Halloween serisinin dördüncüsüdür. Filmin 2018 yılında vizyona gireceği düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir