Vin Diesel Kimdir
Vin Diesel Hakkında Bilgi

Vin Diesel Kimdir?

Vin Diesel ABD’nin içerisinde yer alan New York City’de 18 Temmuz 1967 tarihinde doğdu. Astrolog ve Psikolojist annesi Delora Sherleen ve babası Irving H. Vincent tarafından büyütüldü. Vin Diesel’ın çocukluk yılları Greenwich Village olara bilinen yerde geçti. Hayatının en trajik şeyi ise Vin Diesel’ın öz ve biyolojik babasını hiçbir zaman tanımamış olmasıdır.

Vin Diesel kariyerine çok küçük yaşlarda başlama imkanı buldu. Henüz daha yedi yaşındayken o ve yakın bir arkadaşına günde $20 kazanabilecekleri bir senaryoya sahip oldular. Okuldan sonra her gününü bu iş için ayırdılar ve kısa süre içerisinde kariyerine temel hazırlamayı başardılar. 17 yaşına geldiğinde Vin oldukça gelişmiş bir fiziğe sahipti, New York’da kulüpte çalışarak ayrıca kendine ekstra gelir kapısı da açmış oldu. Bu zamanlarda da kendi adını kullanmak yerine bugün her yerde geçen Vin Diesel ismini kullanmaya başladı.


Liseden sonra Vin Hunter Collage’e girişini yaptı fakat üç sene kadar sonra oyunculuk kariyerine yoğunlaşmak üzere buradan ayrılarak Hollywood’un yolunu tuttu. Elbette Vin’in deneyimi henüz Hollywood için yeterli değildi, burada birkaç yıl zaman geçirip hiçbir şey yapamadıktan sonra tekrardan evine yani New Yok’a dönmeye karar verdi. Annesi eve geri döndüğünde Vin’e “Feature Films at used Car Prices” isimli Rick Schmidt tarafından yazılan kitabı verdi. Kitap ona hem kariyerini nasıl kontrol etmesi gerektiği hakkında çok şey öğretti hem de kendi filmlerini yapması hakkında derin bilgiler sundu.

Bu bilgilerin ardından Vin ilk kısa filmini yazdı ve başrolünde de yine kendisine rol verdi. Multi-Facial isimli 1995 yılında yazılmış olan bu film ile 3 gün içerisinde $3.000 gelir elde etmeyi başardı. Ayrıca bu onun kariyerine tırmanmasındaki de en önemli adımlardan biri olarak görülüyordu. Bundan sonra ufak

ve etkili birkaç daha girişimini tamamladı ve ardından kariyerinin zirvesine taşıyacak The Fast And Furious isimli filminde 2001 yılında rol aldı.

Eşi: Pamole Jimenez (2008’de evlendiler)

Meslek: Oyuncu & Yapımcı ve Yönetmen

Boyu: 1,82 cm

Kilosu: 102 KG

Çocukları:2

Göz Rengi: Koyu Kahverengi

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir