Üşümeye Ne İyi Gelir?

Üşüme

Üşümeye ne iyi gelir sorusunun cevabını vermeden önce üşüme nedir üşüme neden olur gibi soruların cevabını verelim. Üşüme genellikle kış ayları ile beraber adından sıkça bahsettiren rahatsızlıklardan bir tanesidir. Üşüme genellikle kış aylarında sorunlarımız arasında yerini alır fakat üşüme genellikle kışın soğuk nedeni ile olmaz bir insan yazın bile üşüyebilir bu çeşitli nedenlerle ortaya çıkar. Bazı insanlar sürekli olarak üşüyüp kalın kalın giyinirlerken bazı insanlarda bu durum olmaz peki ya bunun nedenleri nelerdir? Her zaman üşüme durumunun olması tıp dilinde soğuk intoleransı olarak bilinir. Üşüme rahatsızlığı altında yatan neden kansızlık sorununun belirtisi olarak ortaya çıkabilir. Ayrıca üşüme yaşın ilerlemesi,damar rahatsızlıkları, trioid yetmezliği nedeni ile ortaya çıkan üşüme hastalığı hipotiroidizm, ramatolojik hastalıklar, raynaud hastalığı, birçok rahatsızlığın esas nedeni olan stres gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir.

Üşümeye Ne İyi Gelir

  • Üşümeye neden olan şeylerin başında gelen rahatsızlıklardan bir tanesi kansızlık sorununun olmasıdır. Bu nedenle üşümeye ne iyi gelir sorusunun en güzel cevabı kansızlık sorunundan kurtulmaktır. Daha önce kansızlığa ne iyi gelir konusu hakkında yazmıştık.
  • Üşüme sorunu ile sıkça karşı karşıya gelen kişi doğru ve düzenli beslenmelidir. Çünkü birçok rahatsızlığın nedenleri arasında yer alan dengesiz beslenme üşümeye neden olan şeyler arasındadır.
  • Kuru üzüm ve pekmez üşümeye ne iyi gelir sorusunun cevabı karşısında uzmanların verdiği cevaplar arasındadır. Özellikle pekmez ülkemizde üşüme sorunundan kurtulmak için en çok kullanılan yöntemler arasındadır.
  • Demir eksikliği sorunu da üşümeye neden olur bu nedenle üşümeden kurtulmak için demir eksikliğinden de kurtulmanız gerekiyor. Demir eksikliğine ne iyi gelir sorusu hakkında daha önceden yazmıştık.
  • Üşümeye ne iyi gelir sorusuna verilebilecek etkili cevaplardan bir tanesi ise biber tüketmektir.Özellikle kırmızı biber üşümeye iyi gelir. Fakat mide sorunlarınız var ise dikkatli olun.
  • Zencefil kan akışını hızlandırma özelliği sayesinde üşüme sorunu için kullanılan bitkilerden bir tanesidir.
  • Ekinazya çayı tüketmekte üşüme sorununa iyi gelen şeyler arasındadır.

Üşüme sorunundan bir türlü kurtulamıyorsanız bunun için bir uzman görünmeniz gerekiyor demektir.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Ankara’da 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti

Ankara'da 1 Yılda 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti. 12-15 yaş arasındakilerde de aşılanmaya başladıkları sevindirici haber. 60 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız en çok aşılanan demografik yaş grubu. Ölüm oranlarının yüksek olduğu bu yaş grubundaki aşı olma başarısı bizleri çok sevindiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir