Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. Kuruluş Yıl Dönümü
Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. Kuruluş Yıl Dönümü

Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. Kuruluş Yıl Dönümü

Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. kuruluş yıl dönümü kutlamaları sabah erken saatlerde Anıtkabir ziyareti ile başladı. Anıtkabir’deki törene, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özel ve anlamlı notu damgasını vurdu.
Cumhuriyetin 93. kuruluş yıl dönümü tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. Devletin zirvesi de kutlamalara her yıl olduğu gibi Anıtkabir’de düzenlenen tören ile katıldı. Törene başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere çok sayıda önemli isim katıldı. Törene her zamanki gibi başlandı. Önce Atatürk’ün mozalesine çelenk konuldu. Ardından 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile törene devam edildi. Herkesi duygulandıran ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Anıtkabir Anı Defteri’ne yazdığı özel ve anlamlı notu oldu.

İşte Erdoğan’ın notu:

“15 Temmuz darbe girişimine karşı, ülkemizin dört bir yanında gösterilen direniş, 93 yıl önce Kurtuluş Savaşı’nda ülkemizi zafere taşıyan irade ve ortak imanın tecessüm etmiş halidir. Ülkemizin demokrasisini ve bağımsızlığını hedef alan mihraklar, bir kez daha, hezimete uğramıştır.”

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.