Tıbbi Maskeler Sivilce Yapıyor Mu
Tıbbi Maskeler Sivilce Yapıyor Mu

Tıbbi Maskeler Sivilce Yapıyor Mu?

Tıbbi Maskeler Sivilce Yapıyor Mu? Evet, sivilce yaptığı gibi olan sivilceleri de çok artırır. Maskelerin altında uzun süre havasız kalan deride nemlenme ve yağlanma artar. Maskenin de fiziksel travmasına bağlı olarak kıl follikülleri tıkanır. Sakal bölgesinde kıl batmaları ve sivilceler oluşur. Ayrıca maskelerin yapıldığı malzemelere allerjisi olan kişilerde; maskenin sürtündüğü yerlerde, kulak arkasına takılan lastiklerin olduğu bölgelerde kaşıntı, kızarıklık, kepeklenme, sivilce şeklinde küçük kabarcıklar oluşur. Bugünlerde bu şekilde gelişen akne çeşidine maskne (maske aknesi) denilmektedir. Peki bu durumda maske takmayalım mı derseniz tabi ki maskemizi takacağız. Korona olmaktansa maskne olalım daha iyidi.

Aslında Korona da olmayalım maskne de olmayalım ama nasıl? Cevabını öğrenmek için tıklayın. Maske Aknesi Olmamak İçin Neler Yapılmalıdır ?

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Ankara’da 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti

Ankara'da 1 Yılda 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti. 12-15 yaş arasındakilerde de aşılanmaya başladıkları sevindirici haber. 60 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız en çok aşılanan demografik yaş grubu. Ölüm oranlarının yüksek olduğu bu yaş grubundaki aşı olma başarısı bizleri çok sevindiriyor.