tesla elon musk
elon musk açıklama

Tesla Ceo’su Elon Musk Açıkladı

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin “Full Self-Driving” sisteminin bu yıl içinde aylık abonelik olarak sunulacağını doğruladı.

Kıyafet, otonom sürücü yardımcı donanımını birkaç yıldır otomobillerinin kaputunun altına kuruyor ve bu, Tesla’nın fabrikada takılan veya OTA- olarak Otopilot ve “Tam Kendinden Sürüş” (FSD) sistemleri sunmasına izin verdi. yükseltme seçeneği.

Araba bu özelliklerle gelmediyse, Tesla’ya Autopilot’u yüklemek için 3.000 $ ve FSD için 5.000 $ olan aktifleştirmeleri için ödeme yapabilirsiniz. Otopilot, aracın trafiğe ayak uydurmak ve yayalardan kaçınmak gibi şerit tutma işlevlerini yerine getirmesini sağlar. FSD tüm bunları, otonom park etme ve bir otopark binasında arabanızı çağıran çağırma özelliğini yapıyor.

Temmuz ayında Tesla, FSD’nin fiyatını, gerçeğin ardından yüklerseniz 1000 $ ‘a yükseltti ve araç yazılım paketinin geliştirilmiş bir çağırma kabiliyeti içeren 10 sürümü Eylül ayında piyasaya çıktığında bir fiyat artışı sözü verdi.

Sonra Tesla’nın bir tezahürü var gibi göründü ve sadece fiyatı artırmanın daha fazla ürün satmayacağını ve Tesla’nın ikinci elini satın alan veya FSD paketi için ilkbahar yapmayanların teknoloji için yedi bin dolar ödemeyeceğini düşündü.

Bu yüzden Musk, şirketlerin bir abonelikte gülünç fiyatlı yazılım sattıkları yazılım endüstrisinden bir ipucu aldı, böylece insanlar asla sahip değil ve genellikle çok daha fazla ödeme yapıyorlar.

Musk, abonelik hizmetinin bu yıl sonuna doğru sona ereceğini söyledi.

“Opsiyon olarak FSD’yi sunacaktı. Görüşümüze göre, FSD satın almak geleceğe bir yatırımdır ve tüketiciye ödeyecek olan yatırımından eminiz ”dedi. “Tahminim FSD seçeneği insanların pişman olmayacakları bir şey.”

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Kehribar Tesbih Örnekleri

Kehribar Tesbih

Doğanın bize en güzel armağanlarından biridir kehribar. Işığa tutarak baktığınızda adeta içinde ışıl ışıl yanan …