Sürekli Geğirme ve Mide Bulantısı
Sürekli Geğirme ve Mide Bulantısı

Sürekli Geğirme ve Mide Bulantısı

İnsanlık gereği yediğimiz ve içtiğimiz şeyler midemize gelince bir takım enzimler sayesinde yediklerimiz eritilmeye ve besinler parçalanmaya başlar. Bu işlemler sırasında hava ve gazlar oluşur ve mide kapakçığından bu gazlar ağzımızdan geğirme şeklinde çıkar. Bu gibi durumlar normal olarak zaman zaman karşılaşılabilinir fakat süreklilik durumunda problemin nedenleri araştırılmalıdır. Altında yatan önemli bir hastalık barındırabilir.

Sürekli Geğirme ve mide bulantısı olan kişilerde, çölyak hastalığı, hassas bağırsak sendromu, gastrit gibi hastalıklar mevcut olabilir. Dönemsel bir geğirme ve mide bulantısı şikayetinizin olduğunu düşünüyorsanız, beslenme şeklinizi değiştirmeli akşam 7’den sonra yada en geç 8’den sonra yememelisiniz. Bazı bitki çaylarının sürekli geğirme ve mide bulantısına iyi geldiği kanıtlanmıştır. Örneğin zencefil çayı ve anason çayı. Bu yöntemleri denemeden önce bir doktora başvurmanızı, yöntemlerimizi bir doktorun bilgisi ve kontrolü dahilinde uygulamanızı öneririz.

 

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Ankara’da 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti

Ankara'da 1 Yılda 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti. 12-15 yaş arasındakilerde de aşılanmaya başladıkları sevindirici haber. 60 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız en çok aşılanan demografik yaş grubu. Ölüm oranlarının yüksek olduğu bu yaş grubundaki aşı olma başarısı bizleri çok sevindiriyor.