Su İçmek Nefes Kokmasına Karşı Oldukça Etkili

Sağlıklı olduğunu bildiğimiz su içmenin bir yararı daha bulundu.

Su İçmenin Faydaları

Ağız kokusuna karşı da bir çözüm. Ağız ve diş sağlığı uzmanlarına göre, günde 2 litre ortalama su tüketen kişilerde kötü ağız ve nefes kokusu azalıyor. Mide hastalıkları, enfeksiyon ve ağız kuruluğundan kaynaklanan ağız kokusu biraz da aç ve susuz kaldığımızda ilerler. Sosyal anlamda insan içine çıkamayız.

Dayanılmaz olduğunda çözüm ararız. En doğal ve basit çaresi su içmektir. Diş etlerinde enfeksiyon, kanama, şişme gibi sorunlar varsa hele bir de çürükler varsa ağız kokusu kaçınılmaz olur. Hormon kaynaklı ya da genetik sebepli olabilir.

Bakteri plağı olan diş taşları diş hekimi tarafından temizlenmelidir. Diş kontrolüne düzenli olarak gitmeli ve diş bakımımızı aksatmamalıyız. 20 yaş dişleri de bu dönemde ağız kokusu yapar. Burun tıkanıklığı yaşayan kişiler ağızdan solunum yapar ve bu da ağız kokusu sebebidir. Lokmaları ağzın her iki yanına dağıtarak çift taraflı çiğneyin ve bolca su tüketin.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Ankara’da 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti

Ankara'da 1 Yılda 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti. 12-15 yaş arasındakilerde de aşılanmaya başladıkları sevindirici haber. 60 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız en çok aşılanan demografik yaş grubu. Ölüm oranlarının yüksek olduğu bu yaş grubundaki aşı olma başarısı bizleri çok sevindiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir