Son Dakika: Ankara’da Huzur Evinde Yangın

Ankara Son Dakika: 40 kişinin yaşadığı Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan huzurevi ve yaşlı bakım merkezinde yangın çıktı. Korkulan dakikalar olmasına rağmen can kaybı ve yaralanan olmaması sevindirdi. Yaşlıların dumandan etkilenmesi nedeniyle, tüm yaşlılar kontrol amaçlı hastaneye götürüldü. Valilikten gelen açıklamaya göre “yangın kontrol altına alınmış olayda herhangi bir can kaybı ve yaralanma bulunmamaktadır.”
Henüz nedeni belirlenemeyen yangın, saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Yangını fark eden görevliler, hemen itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi ve huzurevinde kalan yaşlıları tahliye etmeye başladılar.

Yaşlılardan bazıları yürüyerek bazıları tekerlekli sandalye ile bazıları sedye ile dışarı çıkarıldı ve bahçeye yatırıldı. Huzurevi sakinlerine önce huzurevi çalışanları, daha sonra sağlık ekipleri müdahale etti. Kontrol amacıyla yaşlılar ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı.

İtfaiye ekiplerinin, yangına kısa zamanda müdahale etmesi huzurevi sakinlerince alkışlandı. Ayrıca, itfaiyenin çalışmasıyla yangın kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.