Şok: Ulaştırma Bakanı görevden alındı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Atama ve Görevden Alma Kararlarına göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan görevden alındı. Turan’ın yerine ise Adil Karaismailoğlu atandı. Adil Karaismailoğlu’nun yeni görevinde başarılar dileriz.

Turhan’ın görevden alınmasına dair CHP’li vekilden açıklama geldi

CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, haber gelir gelmez Twitter hesabından açıklama yaptı.

Özel twitter’da, “Arkadaşlar; Bu memlekette, bu mevcut düzende Kanal İstanbul İhalesi’ni ertelemedi diye gece 02.00’de bakan görevden almazlar. Büyük ihtimalle ihaleyi alan firmada bir yanlışlık olmuştur. Bu düzende bunun cezasını sabaha bırakmazlar.” dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle okullar kapandı, sınavlar, duruşmalar ertelendi ancak Kanal İstanbul güzergahındaki iki tarihi köprüyü taşıma işi için açılan ihale iptal edilmedi. 26 Mart günü tüm tedbirleri alarak ihale yapıldı. Bu kadar önemli bir ihaleye sadece 4 teklifin sunulması dikkatlerden kaçmadı.

Tahmini bedeli 566 bin TL olan ve 4 teklifin sunulduğu ihalenin sonucunun açıklanması beklenirken bakan Turhan görevden alındı. 26 Mart günü gerçekleştirilen ve kamuyonun tepkisini çeken ihaleden bir gün sonra 27 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın görevden alındığının duyurulması dikkat çekti.

Recep Tayyip Erdoğan da zamansız olduğunu düşündüğü için mi görevden aldı yoksa başka nedenler mi var? Bölge Gündem web sitesine göre, ihalenin iptal edilmeyerek yapılması nedeniyle görevden alındı. Fakat, burada şuna dikkat etmek gerekiyor Cahit Turan hangi göreve getirilecek? Takip etmeniz dileğiyle…

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Kurumsal Araç Kiralama ve Karavan Kiralama Hizmetleri

Kurumsal Araç Kiralama ve Karavan Kiralama Hizmetleri mi arıyorsunuz? A’dan Z’ye şoförlü araç kiralama hakkında …