sinir ve stres yaşlandırıyor çözüm spor
çözüm spor

Sinir ve Stres Yaşlandırıyor

İlk olarak gözlemlerinize bir bakın eğer çevrenizde iş kadını yakınlarınız varsa onların normal hanımlara göre ciltlerinin daha yıpranmış olduklarını ve diğer yaşıtlarına göre daha bitkin ve yaşlı göründüklerini gözlemleyeceksiniz. Bunun temel nedeni iş hayatında ki aşırı stres ve yorgunluğun yaşlılığı da yanında getirmesinden kaynaklanmaktadır.

Biliyorsunuz ki stres ve aşırı sinir insanların metabolizması üzerinde olumsuz sonuçlara neden olabilmektedir. Bu sayede de yaşlanma bunların hemen yanında gelmekte ve sizi kolayca ağına düşürmektedir. Peki, eğer çok fazla iş hayatınızda strese maruz kalıyorsanız ne yapmalısın? Öncelikle bu konu için bir psikiyatriste gitmeye denemek gerekiyor. Profesyonel yardım bu konuda gerçekten şart. Bunların yanı sıra kendinizin de yapabileceğiniz bazı basit ufak ilaç niteliğinde uygulamalarda mevut elbette.

Öncelikle işten gelince vücudunuzu ne kadar yorduğunuzu anlamalı ve buna uygun bakım uygulamaları gerçekleştirmelisiniz. Stresi azaltmak için bolca spor yapmalısınız. En önemlisi bütüngün edindiğinizin stresin yanı sıra akşam kendinizi mutlu edecek şeyler ile uğraşmalı stresi evde huzura dönüştürmelisiniz.

Sonuç olarak Sinir ve Stres yaşlandırıyor dolaysıyla yaşlanmamak için düzenli spor yaparak sinir ve stresin yan etkilerinden kurtulabilirsiniz.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Aşı Randevusu Alma

Aşı Randevusu Alma konusunda aydınlatılmayı bekleyen birçok kişi var. Aşılama sırası gelenler MHRS (Merkezi Hastane …