sahte teflon insan sağlığına büyük tehlike
teflon kanser yapıyor mu

Sahte Teflon Nasıl Anlaşılır?

Söz konusu sağlık olunca yıllardır mutfaklarımızın ayrılmaz parçalarından birisi olan teflon tavalar ilk olarak akla geliyor. Bunun en temel nedeni medya üzerinde yer alan sahte teflon haberlerinden ve bazı yabancı üreticilerin bu ürünleri belli standartların dışında üretmesinden kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle bir teflonun doğru olup olmadığını da artık bireylerin kendisinin anlamasının zamanı gelmiş demektir.
İşte size sahte teflonu tanımanız için faydalı olabilecek bazı ufak ama etkili temel ipuçları;

– Fiyatı diğerlerinden çok aşağıda ise büyük ihtimalle sahte bir teflondur veya yapımında çok kalitesiz insan sağlığını bozabilecek kimyasal maddeler kullanılmıştır.

– Eğer çok çabuk çiziliyorsa, bu teflon sahte yapıya sahiptir.

– Çabuk çizilen teflonu bir anahtarlık ile çizmeye çalışın, sonrasında eğer parmağınızı sürttüğünüzde elinize değişik renkte bir madde bulaşıyorsa o tavayı derhal mutfağınızdan atın.

– Gerçek teflona göre yapısında ki maddelerin değişikliği ile alakalı olarak, bu teflon tavalar normal teflon tavalardan ağırlık olarak çok büyük farklara sahiptir. Çok daha hafif bir yapıları vardır.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

aluminyum kapı

Alüminyum Kapı

Alüminyum kapı hakkında bilgilere firmamız aracılığıyla ulaşabilir; mekanınıza verimliliği yüksek bir kapı seçerek memnuniyetinizi bizimle artırabilirsiniz.