Sağlıklı Ve Kullanışlı Ahşap Merdivenler

Merdiven kullanışlı olduğu kadar görünüş açısından da görselliğine önem verilmiş bir yapı tasarımıdır. Bina içine ve dışına uygulanabilen ev dekorasyonlarında da tasarlanarak kullanılan şık ve sade modellere sahiptir. Dublex bir ev için evinizin şıklığını gözler önüne koyacak şekilde tasarlanmış ahşap merdivenlere ihtiyaç duyulmaktadır. Ahşap merdivenlerde kullanılan ağaç ürün oldukça önem taşır. Genellikle ahşap merdiven tasarımı yapılacak mekanlara fındık, gürgen, çam, meşe gibi ağaçlardan elde edilen ürünler kullanılmaktadır. Pürüzsüz olarak hazırlanıp şekillenerek  ve cilalanarak hazır hale getirilir ve uygulanırlar. Merdivenler mimarların tasarımı sayesinde evinizde ve birçok mekanda en iyi tasarımla sunulmak üzere hazırlanmaktadır. Uzun ömürlü ve dayanıklı olan ahşap merdivenler lüks bir görünüm ve renkli bir atmosfer yaratmaktadır. Ahşap tasarım olan merdivenlerle ayrıca çelik yada demirden korkulukların kullanılması ile merdiven tasarımı bütünsellik sağlamaktadır. Müşterinin tercihine göre dizayn edilerek kullanılan merdivenler işçilik ve kalite ile teslim edilmektedir.

 Ahşap merdivenlerin özellikleri

Her alanda kullanılabilen uzun ve dayanıklı olmasının dışında doğal bir görselliğe sahip merdivenler hijyenik bir özelliğe sahiptir. Ahşap merdivenlerin tamiri kolaydır. Bütçenizi sarsmadan ilk günkü gibi kullanım özelliği göstermektedir. Ortamda her yere uyumlu görünüşü sayesinde kullanışlı ve dekoratif bir görünüm sergiler. Müşteriler tarafından tercih edilen bir üründür ve birçok farklı mekanlarda kullanılmaktadırlar.

 Ahşap merdiven çeşitleri

Çeşitli alanlara göre uygun olabilen modeller düz, eğik, döner ve dar alanlara uygun merdiven çeşitleri kullanılmaktadır. Eviniz yada iş yerleri için gösterişli modellerden olan omurgalı, çift ve tek yanaklı merdiven tipleri de görsellik açısından oldukça hoş ve şık bir görünüm sergilerler.  Ayrıca ahşap merdivenler hafif olduğundan dolayı kolaylıkla uygulanabilecek özelliğe sahiptir. Ahşap merdiven model fiyatları uygulanan alanın ölçülerine kalitesinin durumuna göre farklılık gösterebilir. Kullanılacak ürünün basamak sayısı ahşap modelin sınıfı montajı gibi özellikleri de fiyatlarını değiştirebilmektedir. Kaliteyi tercih edenler için ahşap merdiven modelleri istediğiniz tarzda ve modelde her ortama göre monte edilmektedir. Eviniz ve İstediğiniz alanlar için ahşap model tercih ederek kaliteyi yaşayın ve mekanınızın tadını çıkarın. \n\n

Merdiven Seçimi Önemlidir

Eviniz ve farklı mekanlarda gelişi güzel merdiven tasarlanıp yapılması doğru olmaz.Mekanın büyüklüğü ve dekoruna uygun olarak tasarlanarak montajlanan merdivenlerin ortama daha hoş ve güzel bir görsellik kazandırdığı şüphesiz açıktır. Merdiven çeşitleri geniş bir yelpazede kullanılabilecek özellikte bulunmaktadır. İsteğe göre ağaç metal yada cam gibi tasarımlardan mekanlarınıza uygulanabilir. Daha ayrıcalıklı bir tasarımdan faydalanmak isterseniz mutlaka iç mimarlardan yardım almanızda yarar vardır.

Modern Ve Şıklığın Tasarımı Merdivenler

Öncelikle evinizin yada mekanın boyutu belirlenerek belli ölçülerde tasarımlardan faydalanılabilir. Merdiven basamaklarının kullanışlı olmalarına önem verilmelidir. Çocuğu olanlar için daha dikkatli merdiven tercihi yapılmalıdır. Çocukların düşme tehlikesi olacağından korkuluklarının fazla açık bir şekilde yapılı olanlar yerine daha kapalı modeller ve daha geniş merdivenler seçilebilir. Çift katlı ofisi olanlar ise daha az yer kaplayan omurgasız merdivenleri tercih edebilirler oldukça şık ve gösterişli olan dekoratif açıdan rahat model türleri yapılmaktadır. Salonunuz için kullanışlı hoş ve dekoratif duran omurgalı modelleri kullanabilirsiniz. İş yeri yada ev gibi ortamlarda zemine uygun renk seçimi ortamın daha hoş ve uyumlu olmasında etkindir. Renklerde seçimi ona göre yaparak daha iyi bir dekor elde etmek elinizdedir. Modern korkuluklu yada korkuluksuz merdiven seçiminde cam metal yada ahşap ürünleri tercihinize göre belirlemek size kalmış. Evinizin dekoruna uyan modellerin yapımı ve işçiliği ile alanınızın kalitesini artırabilirsiniz. Triplex ve dublex villalarda daha fazla tercih edilen dekoratif merdivenleri bazı işletmelerde de cafe ve fast food gibi alanlarda görmeniz mümkündür. Merdiven türlerinden camdan tasarlanarak yapılan camın saflığını ve doğallığını evinize getiren modelleri günümüzde görebilirsiniz. Korkuluk ve basamakları camdan yapılarak tasarlanan cam merdivenler hoş ve şık olarak tercih edebileceğiniz modeller arasında gelmektedir.. Sade beyaz tercih edenler minimalist düşüncede olanların tercihi saflıktan yana beyazın ağırlığı ve sadeliği her zaman içinizi açar ve huzur verir. Modern ve şık salonların tercihi de klasik olarak kullanılan metalden yapılan korkuluklu merdivenlerin açık tonlardan oluşan mobilyalar ile uyumlu olmasıdır.. Böylelikle evinizle bir bütünsellik yakalayabilir ve tarz yaratabilirsiniz. Fantastik bir hava katmanızda açık renkli tonlarda mobilya ile uyumlu olan korkuluksuz hoş ve şık duran merdivenleri tercih edebilirsiniz.     \n\n

 

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.

One comment

  1. Sevim Kosovalı

    Ahşap merdivenler sağlık açısından çok daha iyiymiş. Uzun yaşamın sırrı doğada gizli…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir