Paris'i gezelim
En güzel Başkent Paris

Paris

Avrupa’nın en önemli şehirlerinden biri olan Paris, Fransa’ya başkentlik yapmaktadır. Bu bağlamda şehrin çok eskilere dayanan bir tarihi de mevcuttur. Ayrıca doğal güzellikleri ve sanatsal yapısıyla da dikkat çekmektedir. ​​Her yıl dünyanın birçok yerinden Paris’e turist gitmektedir. Biz de bu yazıyı yolunuz bir gün Paris’e düşerse gidebileceğiniz yerleri öğrenmeniz adına paylaşma gereği duyduk. Paris’e gittiğinizde ilk olarak Eiffel Kulesi’ne gitmelisiniz. Paris’in simge yerlerinden olan Eiffel Kulesi 1800’lü yıllarda inşa edildi. 324 metre yüksekliğindeki demir yapı, dünyanın birçok yerinden insanın ziyaret odağı olarak göze çarpmaktadır.

​Paris’teki bir diğer önemli yapı olarak ise Notre Dame Katedrali’ni söyleyebiliriz. Mimarisi bakımından gotik öğeler barındıran katedral, kimi zaman Eiffel Kulesi’nden bile daha çok ziyaret edilmektedir.

​Paris’e ulaştığınızda ayrıca Louvre Müzesi’ni ve Disneyland’ı ziyaret etmelisiniz. Paris’in en ünlü müzelerinden olan Louvre’da 35.000 adet obje sergilenmektedir. Ayrıca Leonardo Da Vinci’nin ünlü Mona Lisa tablosu da bu müzede yer almaktadır. Disneyland ise şehrin biraz dışında bulunmaktadır. Buradaki oyun aletlerinin çeşitliliği tam eğlence severlere göredir. O yüzden buradaki ziyaretinize bir gününüzü ayırmanız gerekmektedir.

​Paris’in en lüks caddesine uğramadan seyahatinizi bitirmemelisiniz. Şanzelize Caddesi’ne giderek kıyafet alışverişinizi yapabilirsiniz. Ayrıca modanın en trend ürünlerini bu caddeye uğrayarak görebilirsiniz. Kafe ve restoranlar da bu bölgede yer almaktadır.

​Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Paris’i mutlaka ziyaret edin.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Halloween

Halloween

Film Amerikan yapım olan ve korku filmi türünde bir seri olan Halloween serisinin dördüncüsüdür. Filmin 2018 yılında vizyona gireceği düşünülüyor.