balgamlı öksürük
Öksürük Neden Olur? Tedavisi Nedir?

Öksürük Neden Olur? Tedavisi Nedir?

Öksürük Neden Olur?

Öksürük çok önemli bir belirtinin nedenidir. oda nedir? gece yattığı zaman kişi düz yatsın genelde dik durma anlamına gelir. Akciğerler dik durmuyorlar. Yatık dururlar. Yatık durduğu zaman akciğerlerin arka tarafından’ki Akciğerlerin arka tarafı damar sistemi daha az olduğu için helele ve tabanları daha az olduğu için beslenmesi ve dam arlanması ve dolayısıyla oksijenlenmesi biriken karbonhidratların daha az olur. Buralar’da sıvı birikmesi olmaktadır. sekresyon birikir sıvı birikir ve kan birikmektedir. Hafif bir boğulma gibi olur. Damardan kalkan refleksler akciğerdeki ana damarların üzerine etkiler. Akciğer damarını düzer. Akşamları Genellikle bir ve dördüncü ebre Koah hastalığında olabilmektedir. ikincisi kalp hastalıkları refleksleri olur. Bunun, için akşam gelen nefes darlığı varsa 2 hafta düzenli planda veya daha nadir hastalıklar olabilmektedir. ama önce bunlar kal hastalığı veya kalp yetmezliği veya Koah’ın ikinci veya dördüncü evresi o bakımdan akşam öyle bir öksürük veya belirti Nefes Darlığı oluyorsa önemli bu iki hastalığı düşünüp ona göre tedbir alınır. Sebebi’de ondandır. ve ona öndeki en iyi tedavi mutlaka hasta sırtını başını kaldırmaktır. bunun için kalp hastaları bunu hemen tedavi etmesidir.

Balgamlı Öksürük Neden Olur?

Balgamlı öksürük akciğer ve hava yollarında veya akciğer’de önemli bir hastalık gelişiyor anlamına gelmektedir. bunun en basitinden alırsak AKUT Bronşit yani mikroplar, bakteriler virüsler alındığı zaman hava yollarına iner’de ora’da mucize bir tahriş yaparlar’sa ve bütün hava yollarında günde 200 santim sıvı bu geri alınıyorsa bunun esnasında 500-600 santimetre tükürüp sıvı birikir. sıvının yarısı geri alınırsa yarısı kalır ve bunlar balgam yapar. ve bu balgam orada kaldığı için o zaman öksürük yapmaktadır. onun için bir kere AKUT bronşit yeni geçirmekte olan bir mikroplar ile virüsler Akut bronşitte balgam ve öksürük olur

Olarak’da kronik bronşitlerdir. uzun zamanlardan olan kronik bronşitler’den ne olursa olsun en fazla sigara yapmaktadır.
Öksürse’de bronşekte bir hastalık vardır. Oda hava kanallarının daralması hava keseciklerin genişleme memleketimizde bronşekte çok fazladır.
Tedavisi fazla yoktur. Üzerine gidilemeyen bir hastalıktır ve böyle hastalıklar hep ortadadır.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Ankara’da 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti

Ankara'da 1 Yılda 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti. 12-15 yaş arasındakilerde de aşılanmaya başladıkları sevindirici haber. 60 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız en çok aşılanan demografik yaş grubu. Ölüm oranlarının yüksek olduğu bu yaş grubundaki aşı olma başarısı bizleri çok sevindiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir