bir ömür boyu mutluluk
Mutlu evliliğin püf noktaları

Mutlu Evliliğin Püf Noktaları

Evlilik eşlerin karşılıklı olarak sorumluluk aldıkları bir birlikteliktir. Eşlerin karakter uyumlarının birbirine uyması evlilikte mutluluğu getiren en önemli yapı taşıdır. Gerek erkeğin gerekse kadının karakter yapısı, eşinin karakter yapısına uyması evliliği ömür boyu mutlu kılacak bir unsurdur. Zıt karakterlerin evliliği sürdürmeleri zor bir durumdur. Karakterlerin uyması evlilikte son derece önemli ve bir o kadar da gereklidir.

Mutlu evlilik 4 temel unsurun birlikte yürütülmesiyle oluşur. Bu 4 temel unsur : Güven, saygı, sevgi ve sadakattir.

Eşler sorunları birbirleriyle konuşarak ve anlaşarak aşmalı ve her şartta birbirlerine destek olmalıdırlar. Bu destek hem kadına hem de erkeğe güven duygusu vererek evlilik hayatlarının daha düzeyli ilerlemesini sağlayacaktır. Evlilikte güven unsurunun yanında sevgi ve saygıda bir o kadar önem arzetmektedir. Eşlerin birbirlerine saygı göstermeleri, birbirlerine hitap şekilleri ve davranış biçimleri evliliği mutluluğa götürmede son derece önemli bir unsurdur. Birbirlerine saygı duymayan eşlerin evlilik diye adlandırılan birlikteliği yürütmeleri, tıpkı bozuk bir arabanın itilerek ilerletilmesi gibidir. Saygı kadar sevgide eşler arasında mutluluğu oluşturan unsurdur. Sevildiğini bilen erkek yada kadın, eşine karşı daha pozitif olur ve evlilikte mutluluk yakalanmış olunur.

Mutlu evlilikte en önemli temel unsurlardan sonuncusu ise sadakattir. Eşlerin birbirlerine olan bağlılıkları sadakat göstergesidir. Bir evlilikte sadakat yoksa, bu evlilikte şüphe varsa o evlilik kesinlikle mutlu bir evlilik olmayacağı gibi, fazlada ilerletilemez. Eşlerin birbirlerine verdikleri sadakat duygusu, birbirlerini tanımaları ve güvenmeleriyle alakalı bir durumdur. Eşinize vereceğiniz güven duygusu, saygı, sevgi ve sadakat duygusu evliliğinizin mutlu ve uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.