müşteri bakış açısı
Müşteri kazanmak için nelere dikkat etmeliyiz

Müşteri Kazanma Teknikleri

Yeni müşteri bulmak, eski müşterilerinizi elinizde tutmaktan 5 kat daha zordur. Dolaysıyla müşteri kazanmak büyük beceri ister. Fakat, günümüzde kazandığınızı sandığınız müşterilere yaptığınız en ufak yanlışlık onların sizden uzaklaşmasına neden olmaktadır. Bu yazıda, müşterileri nasıl elimizde tutarızı anlatmak yerine nasıl yeni müşteri kazanırız onu anlatacağız.

Müşteriler, sizin ürününüzden yada hizmetinizden bir değer alması durumunda sizi tercih eder. Bu değeri bilebilmek için öncelikle, müşteri beklentilerinin ne olduğunu anlamamız gerekir. Bunun için aşağıdaki beklentileri karşılamalıyız.

  1. Özel ilgi
  2. Üretim ve hizmette güvenilirlik
  3. Hizmet ve üretimde çeşit zenginliği, konfor
  4. Satış sonrası iyi servis
  5. Makul fiyat
  6. Üstün kalite, malın cazibeli olması
  7. Kullanımı kolay ve yeni

Dolaysıyla, müşteri kazanma teknikleri, potansiyel müşteriye; kendilerinin özel olduklarını hissettirmek; sunulan hizmetin ve ürünün güvenilir ve iyi olduğunu göstermek, çok çeşitli alternatif sunduklarını, en konforlu ürünü seçebileceklerini hissettirmek, satış sonrası iyi servis imkanına inandırmak, fiyatının uygun olduğunu inandırmak, malın veya hizmetin kaliteli olduğunu göstermek, kullanımın kolay olduğunu göstermek…

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.