sardalya, kabak, erik kurusu, Nar, şalgam
Mucizevi beş besin

Mucizevi Beş Besin

Sağlığımız bizim en önemli hazinedir. Bu hazinemizi korumak ise kendi elimizde. Kötü beslenme sağlığımızı olumsuz etkilemektedir. Bu yüzden ne yediğimizi bilmeli ve yediklerimizin bize sağladığı yararları öğrenmeliyiz. Çünkü yediğimiz her besin bizim sağlığımıza faydalı olmayabilir. Sağlığınızı düşünenlerdenseniz sizlere birkaç sağlık kaynağı besin tüketmenizi önereceğiz.

Sağlık Kaynağı 5 Besin

  • Erik Kurusu

Erik kurusu çok güçlü bir antioksidandır. Bağışıklık sistemini düzenler ve güçlendirir. Günde düzenli olarak yiyeceğiniz erik kurusu vücudunuzu zinde tutarak, hastalıklara karşıda dirençli olmasını sağlar.

  • Sardalya

Sardalya tam bir Omega-3 kaynağıdır. İçerdiği magnezyum ve kalsiyum sayesinde vücudumuza faydalı bir besindir. Ayrıca sardalya B vitamini açısından da oldukça zengindir. B vitamini sayesinde sindirim sistemimizi rahatlatır.

  • Şalgam ve Saf şalgam suyu

Kırmızı yapısının içindeki pigmentler bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Vücut direncini artırır. Şalgam güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Şalgamı bitki olarak tüketemiyorsanız, saf şalgam suyuda şalgam kadar vücudumuza faydalıdır.

  • Kabak

Kabak A vitamini bakımından oldukça zengin bir sebzedir. Düşük kalorili olduğundan vücudumuz için faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Sindirim sistemini ise rahatlatma etkisine sahiptir. Haftalık düzenli olarak tüketilmesi vücudumuz için çok faydalıdır.

  • Nar ve Saf nar suyu

Antioksidan olduğu için DNA yapısını korur, genç kalmamızı ve kansere karşı korunmamızı sağlar.Vücut direncini artırır ve güçlendirir.Tansiyonu düşürür.Düzenli olarak tüketilmesi durumunda bağışıklık sistemimizi güçlendirir ve bizi birçok hastalıktan korumuş olur. Nar tüketemiyorsanız günde bir bardak saf nar suyu tüketmenizde nar yemiş kadar etki gösterecektir.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Ankara’da 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti

Ankara'da 1 Yılda 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti. 12-15 yaş arasındakilerde de aşılanmaya başladıkları sevindirici haber. 60 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız en çok aşılanan demografik yaş grubu. Ölüm oranlarının yüksek olduğu bu yaş grubundaki aşı olma başarısı bizleri çok sevindiriyor.