Mor halkalarınız mı var?

Kadın veya erkek fark etmeksizin çevrenizde çoğu kişinin mor halkalar ile sorun yaşadığını duymuşsunuzdur. Hatta bu sorunu yaşayanlardan biri siz bile olabilirsiniz. Çeşitli sebeplerden dolayı ortaya çıkan mor halkaların tetikleyicileri ortadan kaldırılmaya başlandığı taktirde azalacağını bilmelisiniz.

Mor Halkaları Tetikleyen Sebepler

Tetikleyici faktörler arasında bir sürü neden sıralanabilir. Bunlardan bazıları ve en çok karşılaştıklarımız uykusuzluk, yanlış beslenme, stres, depresyon, güneşe maruz kalma olarak örnek verilebilir. Bu veya bunlar harici herhangi bir sebeple ortaya çıkan halkalar hoş görüntü yaratmadığı için oldukça rahatsız edici olabilir.

Evde hazırlayabileceğiniz doğal yöntemlerle bu halkalardan kurtulmanız mümkün olabilir. Buna karşın çok geç yatmadan uykunuzu almak, yediklerinize dikkat edip dengeli beslenmek, güneşe çıkıyorken korunmak, stres oluşturan sebepleri azaltarak da mor halkalardan kurtulabilirsiniz.

DOĞAL YÖNTEMLERLE MOR HALKALARDAN KURTULMAK

Aşağıda sıralanacak olan yöntemler mor halkaları en aza indirmenize yardımcı olacaktır. İlk uygulamanızda bir değişim yaşasanız da, kalıcı ve daha iyi sonuçlar elde etmek için uzun bu yöntemleri uzun vadeli olarak uygulamanız gerekiyor.

-Gün içerisinde bol bol su için.

-Uyku saatleriniz düzene sokun ve yeterli gelecek olan 8 saatlik uykunuzu alın.

-Yatmadan önce badem yağından biraz faydalanarak öz altlarınıza masaj yapın.

-Sallama olarak demlediğiniz bitki çaylarını kullanın. Bunun için demledikten sonra poşetleri aldım göz altlarınızda yaklaşık olarak 10-15 dakika bekletin.

-Göz çevresine süt ve Hindistan cevizini karıştırıp uygulayın.

-Nane yapraklarını ezerek göz altınızda yaklaşık olarak 20 dakika bekletin.

-Salata için kabuklarını soyduğunuz salatalıkları alın ve göz altınızda bekletin.

Bu sıralanan yöntemleri evinizde bulabileceğiniz ürünlerle yapmak mümkün. Yöntemler uzun vadede uygulandığı taktirde mor halkaları en aza indirecektir. Eğer kalıcı sonuç istiyorsanız bir gün değil, düzenli olarak uygulamayı ihmal etmeyin.

 

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Ankara’da 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti

Ankara'da 1 Yılda 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti. 12-15 yaş arasındakilerde de aşılanmaya başladıkları sevindirici haber. 60 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız en çok aşılanan demografik yaş grubu. Ölüm oranlarının yüksek olduğu bu yaş grubundaki aşı olma başarısı bizleri çok sevindiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir