Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
Mide Ağrısına Ne İyi Gelir

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?

Mide ağrısı bir çok kişi için hayat kalitesini düşüren ve psikolojik olarak çökertir. Mide ağrısı yaşamamak için yeterli ve dengeli  beslenmek büyük önem taşır. Ayrıca, günlük su tüketiminin ve fiziksel aktivitenin arttırılması mide ağrısını azaltmakta büyük rol oynar.

Mide ağrısı çekenlerin, faydasını gördüğü yiyecek ve içecekler şunlardır.

Mide Ağrısına Ne İyi Gelir?

Keten Tohumu
Keten tohumu  mide ağrısında oldukça faydalıdır. Mide şişkinliği ve kabızlığı olan kişiler de keten tohumu tüketebilirler.

Zencefil
Zencefil çayını düzenli olarak tüketen kişilerin sindirim sistemi yatıştığı bilinmektedir. Mide ağrısı çok ciddi şekilde azaltmaktadır.

Çiğ Patates Suyu
Patates çiğ iken suyunu sıkıp içmek mide ağrısına iyi gelir.

Nane

Mide şikayetleri irritabl bağırsak sendromu yada IBS’den kaynaklanabilir. IBS hastalarda mide ağrısı, aşırı şişkinlik, ishal veya kabızlığa neden olabilecek bir hastalıktır. Bu şikayetleri nane ile azaltmanız mümkündür.

 

Yoğurt

Probiyotik olarak tercih edilen yoğurt midenin en iyi dostudur. İçerisindeki faydalı bakteriler sayesinde hem enfeksiyonların önlenmesini hem de bağışıklığın güçlendirilmesini sağlar.

Hastaların mide ağrısını azaltığı bir çok kaynak tarafından desteklenmektedir.

Papatya Çayı

Anti-enflamatuar özelliğiyle mide kaslarınızı gevşeterek kramp ve ağrılarınızı azaltır. Mide kaslarının sıkışması mide ağrısına neden olduğu için mide ağrrınız büyük ölçüde azalacaktır.

Karanfil

Karanfil, midedeki basınç ve krampı azaltırken ve sindiriminizi hızlandırır. Karanfil içindeki enzimler sayesinde mide bulantınızı ve kusma isteğinizi azaltır. Mide ağrınız varsa yatmadan önce bir çay kaşığı çekilmiş karanfille, bir çay kaşığı balı karıştırıp için.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Aşı Randevusu Alma

Aşı Randevusu Alma konusunda aydınlatılmayı bekleyen birçok kişi var. Aşılama sırası gelenler MHRS (Merkezi Hastane …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir