menderes tekstil denizli
Denizli'de tekstil fabrikası

Menderes Tekstil

1958 yılında Denizli’de Sarayköy ilçesinde tekstil alanında ilk entegre tesis olarak kuruldu.1962 yılında hizmete girdi. 1983 yılında AKÇA holding grup şirketleriyle birleşti. Menderes Tekstil, yaklaşık 4.300 çalışanı ve 500.000 m2 tekstil fabrikası ile dünya standartlarında dev bir tesis. Ev tekstili, döşemelik kumaşlar ve Astar & Tela olmak üzere 3 ürün sunarak ihracat ve yurt içi satışlarda isminden oldukça bahsettiren Menderes Tekstil, ABD’ye çarşaf ihracatında lider,

Ev Tekstili

Menderes Tekstil; nevresim takımları, uyku setleri, her çeşit perde, bebek setleri ve evdeki tüm kumaş ürünler üzerine üretim yapmaktadır. Avrupa ev tekstili ürünlerinde büyük markaların tedarikçisi olma özelliğine sahip.

Döşemelik kumaşlar

Güçlü ve teknolojik makineleri sayesinde, sınırsız renk ve desen seçenekleriyle müşterilerin dilediği kombinasyonları oluşturma imkanı sunabiliyor. Menderes Tekstil uzman tasarımcıları sayesinde sürekli yeni desenler üreten bir firma özelliğinin yanı sıra üstün kaliteli kumaşları ile müşteri memnuniyetini ön plana taşıyor.

Astar & Tela

Menderes Tekstil, çeşitli astar ve tela üretimiyle giyim sektörüne de üstün kalite sunuyor.

Çalışan memnuniyeti sıralamalarında da üstte olan Menderes Tekstil, çalışanlarına 43 bin TL’ye ev sahibi yapmasıyla Rıza Akça Melek gibi iş adamı sıfatıyla anılıyor.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Kehribar Tesbih Örnekleri

Kehribar Tesbih

Doğanın bize en güzel armağanlarından biridir kehribar. Işığa tutarak baktığınızda adeta içinde ışıl ışıl yanan …