Londra
Londra'da Gezilecek Yerler

Londra’da Dil Okulları


Londra dil okulları açısından dünyanın en fazla okuluna sahip olan şehridir. Bunda İngilizcenin dünya üzerinde hakim dil olmasının yanında İngiltere’nin Amerika’ya kıyasla insanlara daha yakın ve daha ulaşılabilir gelmesinden kaynaklanmaktadır. Avrupada yaşayan kişiler için İngiltere’ye gitmek çok kolay olabilmektedir. Londra dil okulları arasından bir tanesinde okuduğunuz zaman sınıfınızda İtalyalı, Alman Fransız, İspanyol, Kolombiyalı, Brezilyalı, Japon, Çinli, İsveçli, Arjantinli dünyanın bir çok yerinden arkadaşınız olacaktır. Buda sizin bakış açınızı ve vizyonunuzu değiştirecektir.
Londra dil okulları ağırlıklı olarak Londra’da Oxford Street üzerinde bulunmaktadır. Burada yer alan dil okullarının fiyatları çok ucuz olabilmektedir. Türkiye’den giderken buradaki dil okullarına kayıt yaptırmanın sakıncalı olabileceği söylenmektedir. Bunun sebebi, bu ucuz dil okullarına yapılan kayıtların vize alma sürecinde sıkıntı yaratmasıdır.Gerçekten Oxford Street üzerindeki bazı çok ucuz olan dil okullarına kayıt yaptırmanın vize alma sürecinde etkili olup olmadığından emin olmak mümkün değil. Bu konu hakkında bir öğrencinin yorumunu sizlere aktarmayı uygun buluyoruz. “Ama bu riske girmeden biraz daha pahalı dil okullarından birisine 6 aylık kayıt yaptırmıştım.
Londra dil okulları için 2 haftadan 1 seneye kadar kayıt yapılabilmektedir. Ancak bana göre optimum kayıt süresi 6 ay olmalıdır. 6 aydan daha kısa süreli kayıtlarda İngilizce öğrenmek konusunda çok fazla gelişim gösterilemeyeceğini, 6 aydan daha uzun kayıtlarda ise bulunduğun okuldan ve derslerden sıkılma ihtimalinin yüksek olduğunu düşüncesindeyim. Londra dil okulları eğitim açısından birbirinden çok farklı olduklarını düşünmüyorum. Hepsinin derslerde okuttuğu kitaplar hemen hemen birbirine çok benzemektedir. Bu noktada önemli olan Londraya İngilizce öğrenmek için gitmiş öğrencinin kendisine ne kadar konuşma ortamı yarattığıdır. Derslerde öğrenilebilecekler sınırlıdır. Gün içinde yapılan konuşmalar derslerden çok daha fazla faydalı olmaktadır.
Londra dil okulları fiyatları 6 aylık 500 pound ile 4000 pound arasında değişmektedir. Bunların arasında benim önerebileceğim okullar, tek bir şubesi olan dil okulları yerine dünyanın bir çok şehrinde şubeleri olan bir okulun seçilmesidir. Bu tür okullar sizin yaşayabileceğiniz sorunlar karşısında size daha faydalı olacaklardır.”

Son olarak Londra dil okulları arasından birkaçının ismi:

  • Language Studies İnternational (LSI)
  • Bell İnternational
  • British Study Centres
  • Central School of English
  • Kaplan International
  • Embassy Ces
  • Euro Centeres
  • London School of English
  • Kings College
  • St Giles.

 

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Halloween

Halloween

Film Amerikan yapım olan ve korku filmi türünde bir seri olan Halloween serisinin dördüncüsüdür. Filmin 2018 yılında vizyona gireceği düşünülüyor.