LG 60PH670S Tablet Melezi Akıllı TV
LG 60PH670S Tablet Melezi Akıllı TV

LG 60PH670S Tablet Melezi Akıllı TV

TV sektörünün baş döndürücü hızda gelişmesi ve neredeyse tabletlerle yarışacak kadar iyi olmaları çeşitliliğin artmasına sebeb oluyor. Çeşitliliğini arttırmak için kimi firmalar akıllı TV’lerinin ufak tefek özelliklerini değiştirip piyasayı boş ve gereksiz modellere boğuyor. Bu firmalardan olmayan ve ürettiği her tür elektronik ürün ile lider konumunda olduğunu gösteren LG, LG 60PH670S akıllı TV ile kalitesini gösteriyor. Özellikeleri nedeniyle akıllı TV olmaktan öteye geçebileceğini söyleyeceğimiz LG 60PH670S özellikleri ile bizleri şaşkına çeviriyor.

LG 60PH670S Tablet Melezi Akıllı TV

LG 60PH670S akıllı TV, LG’nin olmazsa olmazı yenilikçi motoru Triple XD Engine’e sahip; bu sayede gelen görüntünün kalitesi en uygun seviyeye çıkartılıp sesteki prüzlenmeler düzeltiliyor.

60 inçlik Full HD (1920×1080) plazma TV’nin fiziksel yapısından başlayacak olursak, plazma olması dolayısıyla artısı ve eksisi bir hayli fazla diyebiliriz. LED ekranlara oranla çok daha fazla enerji tüketen panellerin temelini içinde iyonize sıkıştırılmış gazlar bulunan hücreler oluşturur. Elektrik akımıyla parlayan her bir piksel görüntünün oluşmasını sağlar. Her bir piksel sıkıştırılmış gazlarla ayrı ayrı doldurulduğu için bir pikselde oluşan gaz kaybı o pikselin parlaklığını azaltacağı gibi kararmasına da sebep olur. Bu da ekranda kalıcı bir ölü pikselin oluşmasını sağlar. Bu piksel kayıpları ekrana dokunarak oluşturacağınız darbeler sonucu olabilceği gibi hava basıncından da kaynaklanır. Deniz seviyesine göre üretilmiş olan plazma TV’lerin yüksek basınçlı yerlerde ömürleri bir hayli azalmaktadır. Yapılan araştırmalarda deniz seviyesinden 1524 metre yukarısına kadar normal çalıştığı gözlenen plazma TV’lerin yüksek yerlerde çalışırken basınç nedeniyle hücrelerinde ısınma olduğu gözlenmiştir. Bu nedenlede devreye giren soğutma fanı oldukça gürültülü çalışarak sizi çileden çıkarabilir. Ayrıca piksel kayması sorununun da yaşandığı plazma TV’ler, bu sorun karşısında çaresiz kalarak ekranda iki farklı görüntü varmış izlenimi yaşatıyor.

Tabi bu eksilerin kullanım alanınıza göre ortaya çıkmayacağı da bir gerçek ki eksilerine oranla plazma TV’lerin ve LG 60PH670S plazma TV’mizin çok güçlü artıları da bulunmaktadır.

Görüntüleri çok kaliteli ve net olan plazmaların, resim kalitesi çok iyidir. Kontrast oranlarında gerçek kontrast değerlerine sahip olduğu bilinen plazmaların bu özelliği OLED televizyonlardaki kadar iyi çalışmaktadır. Çünkü LED paneller gibi dört bir yandan aydınlatılmayan plazma TV’ler kendi ışıklarını kendileri üretir ve siyah renklerde görüntü hücreleri elektrik akımı almayarak kapanır, bu da onların gerçek siyah renge ulaşmasını sağlar. Kontrast değeri verecek olursak sonsuz diyebileceğimiz bir değer olan 3.000.000:1 kontrast değerlerinde çalışmaktadırlar. LED panellere oranla çok daha geniş bir renk skalasına sahip olan plazmalar çok net görüntüler de oluşturabiliyor ki bu kalite 175°’ye kadar genişlik gösterebiliyor. Bu sayede TV’nize nereden bakarsanız bakın filmlerinizi aynı kalitede izlersiniz.

 

Görüntü iyileştirme tarafında plazma olması dolayısıyla LG’ye çok iş bırakmayan LG 60PH670S akıllı TV, LG’nin olmazsa olmazı yenilikçi motoru Triple XD Engine’e sahip; bu sayede gelen görüntünün kalitesi en uygun seviyeye çıkartılıp sesteki prüzlenmeler düzeltiliyor. Resolution Upscaler özelliği ile de görüntü kaynağı farketmeksizin görüntü çözünürlüğü en iyi düzeye arttırılıyor ve yine size en kaliteli görüntü sunuluyor. LG’nin bir diğer özelliği olan “Resim Sihirbazı II” özelliğine de sahip olan plazmamız bu özelliği ile LG mühendisleri tarafından oluşturulmuş en iyi ayarları kullanarak resim kalitelerini bir üst seviyeye çıkartabiliyor.

3D kısmında yine üstüne düşen görevi layıkıyla yerine getiren 60PH670S, klasik 3D format değişikliğinin dışında 3D Derinlik ve 3D Görüş Açısı Kontrolü özellikleriyle ön plana çıkıyor. Derinlik ayarlarıyla 3D zevkinizi ikiye katlayabilir, Görüş Açısı ayarıyla da oturma şeklinize göre 3D zevkini yaşayabilirsiniz. Çok sevilen bir 3D özelliği olan 3D Sound Zooming özelliği ise seste derinlik algısı üreterek kullanıcının yayına odaklanmasını kolaylaştırıyor.

LG 60PH670S akıllı TV’nin belki de en dikkat çeken özelliği “PenTouch TV” özelliği olmasıdır. Bu özellik size TV’nin “Sihirli Kalem” adlı dokunmatik kalemiyle TV’nizde resim yapma, dosyalarınızı düzenleme ve sunum yapma olanağı sağlıyor. Kalemin fonksiyonlarını arttırmak için Dual Drawing işlevini çıkaran LG, bu işlev ile kullanıcılarına tek ekranda iki farklı sihirli kalem ile resim çizme imkanı sunuyor. Tabi resimlerinizi çizip kaydedebilir veya çıktı alabilirsiniz ki bunu da kablosuz bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkün. Microsoft Office’de sunum hazırlayıp oynatabildiğiniz LG 60PH670S size tablet kullanımını sunuyor desek yalan olmaz çünkü TV’nizden dosyalarınızı e-posta olarak da gönderebiliyorsunuz.

televizyon plazma tv lg 60ph670s lg full hd 60ph670s LG’yi diğer firmalardan ayıran bir özellik olarak gösterebileceğimiz sihirli kumandasının bir kaydırma topu ve hareket sensörü mevcut bu sayede sayfalarda çok rahat bir şekilde gezinebilecek bir yandan da işaretleyiciyi kumandanızı hareket ettirerek kullanabileceksiniz. Çok fazla bağlantı özelliğine sahip olan 60PH670S ‘de Miracast ve akıllı elektronik ürününüz ile bağlantı kurarak ekranınızdaki görüntüyü TV’ye yansıtabilirsiniz. MHL (Mobile HD Link) özelliği ise telefonunuzu MHL kablosu yardımıyla TV’ye bağlayarak dosya aktarımı yapmanıza ve aynı zamanda telefonunuzu da şarj etmenize olanak sağlıyor.

DLNA, Wifi Direct ve Window 7/8 gibi sertifikalara sahip olan LG 60PH670S, oyuncular için Game World’den indirebileceğiniz oyunlarla TV’nizi oyun konsoluna çevirmenizi sağlayabilir.

60PH670S ’nin20 W ses çıkış gücüne sahip olan hoparlörleri ile ses konusunda da gayet yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Bir yollu iki hoparlörü bulunan LG 60PH670S akıllı TV’de surround ses özelliği de mevcut; bu da sizi sarmalayan bir ses dalgasının evinizin her tarafında dolaşacağı anlamına geliyor. Net Ses II özelliğine sahip olan 60PH670S bu klasik LG özelliği ile gürültülü ortamlardaki insan sesine odaklanarak duymanız gereken sesi size sunuyor yani filmlerde ki fısıldamalar dahi rahatlıkla duyulabiliyor. 3 adet HDMI ve 3 adet USB girişi bulunan LG 60PH670S, piyasadaki 2.500 TL’lik fiyatıyla rakiplerini geride bırakıyor. Fakat dikkat edilmesi gerekilen nokta LG 60PH670S akıllı TV’nin bir plazma olduğudur. Bu yüzden bu TV’yi alacak olan kişinin kullanım koşullarını iyi bir şekilde analiz etmesi gerekiyor.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.