Kumrallar için Makyaj
Kumrallar için Makyaj

Kumrallar İçin Makyaj Teknikleri


Her kadının kendi cilt ve saç yapısına göre uygulayacağı farklı makyaj türleri vardır. Sabit bir makyaj şeklinin her kadında aynı güzelliği yaratması beklenemez. Kumrallar için yapılacak makyajın şekli sarışın ve esmerlere göre farklılıklar gösterecektir.
Açık kumrallar ve koyu kumrallar olmak üzere iki tipte kumral vardır. Açık veya koyu oluşlarına göre kadınlar yüzlerine değişik ton ve renklerde makyajlar uygulamalıdır.
Açık kumrallardan iseniz; açık toprak tonları ve doğal tonlar size çok yakışacaktır. Yanaklarınıza süreceğiniz fondöten ve allıklar açık pembe renklerinde olmalıdır. Güzelliğinizi tamamlamak için ruj seçiminizde bu renkler doğrultusunda yine pembe ve tonlarında olmalıdır. Göz makyajınız için mavi uygun bir renk olacaktır. Siyah maskaraları tercih etmeli ve son olarak şeffaf bir parlatıcıyla dudaklarınızın ışıltısını tamamlamalısınız.
Koyu kumrallardan iseniz; koyu tonlu renkleri tercih etmelisiniz. Elmacık kemiklerinize en uygun renk olarak mercan rengini tercih etmelisiniz. Fondöteniniz toprak rengi tonlarında olmalıdır. Göz makyajınızı yaparken kullanabileceğiniz en uygun renkler yine koyu tonlarda kahve rengi ve zümrüt yeşili sizin için en iyi tercih olacaktır.
Kumral kadınlar göz farları tercihlerinde pembe tonlarını ve şeftali renklerini de seçebilirler. Bu sayede göz çevrenizi aydınlatabilirsiniz. Kahverengi bir far seçimi yaparsanız saçlarınızla uyumlu olacağından yine tercih edilebilir renkler arasındadır.
Kumral kadınların ruj seçiminde dikkatli olmaları gerekir. Koyu kumrallardan iseniz pembe ruj siz de hiç hoş durmayacaktır. Açık kumrallardan iseniz göze çok batacağından kırmızı rujdan uzak durmalısınız.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Son Moda İç Giyim Ürünleri

Hemen herkes için iç giyim son derece önemli bir konusudur ve mutlaka olabilecek en kaliteli …