Kolonya ve Maske Dağıtımı Başladı

Devletimizin gönderdiği kolonya ve maske dağıtımı başladı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan‘nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisini önlemek için yapmış olduğu birçok tedbirden dolayı Ankara Habercim ailesi olarak kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu tedbirlerden biri olan 65 ve üzeri vatandaşlara dağıtılan kolonya ve maskenin yanısıra yazdığı mektupta bulunmakta. Cumhurbaşkanımızın mektubunda, “Devlet olarak gerekli tüm tedbirleri alıyor, milletimizin sağlığını tehdit eden bu salgına karşı bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz.” sözleri yer alıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Kovid-19 salgını tedbirleri doğrultusunda, 65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz dağıtım için hazırlanan virüsü öldüren kolonyanın ve damlacık enfeksiyonunun dağılmasını engeleyen maskenin bulunduğu pakette, Erdoğan’ın halkına hitaben yazdığı mektup da yer aldı.

Devlet olarak yapılması gereken tüm tedbirlerin alındığını ve bu salgına karşı devletin tüm imkanlarının seferber edildiği, fakat milli mücadele içinde olmamız gerektiğini bildirdi.

“Türkiye, son 18 yılda temel hizmet alanlarında yaşadığı değişim ve dönüşüm sayesinde koronavirüs salgınına en hazırlıklı ülkelerden biridir. Bugün, dünyanın en güçlü genel sağlık sigorta sistemini hayata geçirmiş, en modern hastanelerini inşa etmiş, dünyanın örnek aldığı bir Türkiye var. Bunun yanında 165 bin doktorumuz, 205 bini hemşire olmak üzere 490 bin sağlık ve 360 bin destek personelimizle devasa bir sağlık ordusuna sahibiz. Sosyal devlet anlayışıyla sağlık, güvenlik ve sosyal yardım kuruluşlarımız başta olmak üzere tüm ilgili birimlerimiz tam bir seferberlik anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor.”

Devlet olarak üstlerine düşen görevi tamamen yerine getirdiklerini tüm mektup boyunca dile getirmiş ve en büyük görevin vatandaşa düştüğünü de bildirdi.

Bu büyük görevi ise şu sözlerle dile getirdi:

“Kurumlarımızın uyarılarını dikkatle dinlemeli, üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Bu hastalığın özellikle kronik rahatsızlığı olan ve yaşça büyük kişilerde ölümcül sonuçlara neden olabildiği hepimizin malumudur. Bu nedenle inançlarımızın da gerektirdiği üzere insani bir sorumlulukla yüksek risk grubundaki vatandaşlarımıza daha özel bir ihtimam gösteriyoruz. Bunun için, koronavirüs tedbirleri kapsamında, yüksek risk grubundaki vatandaşlarımızın sokağa çıkmalarına kısıtlama getirdik. Sizlerden ricam bu salgın tehdidi ortadan kalkana kadar evlerinizde kalmanız, kesinlikle dışarıya çıkmamanızdır. Sizleri bu salgından koruyabilmemizin en etkili yolu budur.”

“Yakını bulunmayan vatandaşlar mağdur edilmeyecek”

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, sokağa çıkma yasağı olan yaş grubundaki vatandaşlarımız arasında, yüksek risk grubunda bulunan ve ihtiyaçlarını karşılayacak bir yakını da bulunmayan vatandaşları mağdur edilmeyeceğini bildirdi. Bunun için 112, 155 ve 156 telefon numaralarını aramaları durumunda çözüm bulunacağını bildirdi.

“Tüm bu tedbirlerin yanında, Bilim Kurulunun da önerileriyle sizlere koruyucu maske ve kolonya hediye ediyoruz. Müsterih olunuz hiçbir virüs, hiçbir salgın Türkiye’den güçlü değildir. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışına sahip bir medeniyetin mirasçıları olarak bizim önceliğimiz her bir vatandaşımızın sağlığıdır. Her badirede olduğu gibi bu sıkıntılı süreçten de birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirerek çıkacağımızdan şüphem yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle sizlere sevgi ve hürmetlerimi sunuyor, sağlıklı sıhhatli bir ömür geçirmenizi Rabbimden niyaz ediyorum.”

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Ankara’da 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti

Ankara'da 1 Yılda 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti. 12-15 yaş arasındakilerde de aşılanmaya başladıkları sevindirici haber. 60 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız en çok aşılanan demografik yaş grubu. Ölüm oranlarının yüksek olduğu bu yaş grubundaki aşı olma başarısı bizleri çok sevindiriyor.