Kıyafete Göre Saat Seçimi Nasıl Olur?

Kıyafete Göre Saat Seçimi Nasıl Olur?

Kol saatleri zaman ve mekâna göre dikkatleri üzerinize çekmek için en çok kullanılan aksesuarlardır. Her devirde şıklığı, zarifliği temsil etmesiyle vazgeçilmez unsurlar olarak görülmektedir. Peki, kıyafete göre saat seçimi nasıl olur? Bu sorunun en büyük cevabı doğru bir kıyafet ile saat tarzını yan yana getirmektedir. Özellikle erkeklerin az sayıda aksesuar seçimi yapmasıyla saatlerin önemi daha da farklı olurken kadınlarda ise durum kıyafete tam bir bütünlük yaratmaktır. Hem erkek hem kadın için kıyafete göre saat seçimi nasıl olur ya da seçimi yaparken neye dikkat etmeliyim diye merak edenler giyecekleri kıyafeti ve bulunulacak mekânın resmiyetini göz önünde bulundurarak tercih yapmalıdır. Kıyafetlerinizle bütünleşmiş bir saat seçimi için beş farklı ortama uygun değerlendirme yapabilirsiniz.

  • Eğer klasik bir iş ortamı içerisindeyseniz analog saatlerin sade yapısından yardım alabilirsiniz
  • Casual stililer için metal bandı olan bir saat, görümünüze rahatlık hissiyatı katacaktır.
  • Resmi etkinlikler için basit ve klasik görüntü ile sizi tamamlayacak bir saat seçimi doğru olacaktır
  • Rahat bir iş ortamı; takım elbiselerin değil rahat kıyafetlerin seçildiği iş ortamlarında dijital, pilot ya da akıllı saatler kullanmalısınız
  • Spor yaparken hem beden gücünüze engel olmayacak hem de yapılan egzersizler sonucu kayış kısmında problem yaşamayacağınız bir saat modeli seçmelisiniz

Renklerin Önemi

Kıyafet ve saat uyumunda dikkat edilmesi gereken başka bir durum da kesinlikle renklerdir. Klasik giyim tarzında taba ve pastel tonlar kullanımı yanı sıra bazı ara renkler ve siyah gibi renkler tercih edilmelidir. Günlük kıyafetlerde ise biraz daha fosforlu tercihler yapabilirsiniz. Kıyafete göre saat seçimi pek çok unsura göre değişmekle beraber en önemli hususun kişisel tercihler olduğu unutulmamalıdır.

 

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Bileğe Göre Saat Nasıl Seçilir?

 Saat değişimi yaptığınız zaman bileğinize uygun olmasını ve güzel görünmesini istersiniz. Bu yüzden de bileğe göre uygun bir saat seçmek oldukça önemlidir. Peki bileğe göre saat nasıl seçilir? Pek çok saat firması bileğe göre farklı ayarlanabilir özellikte saatler üretmektedir. Bu yüzden bileğinize uygun saat alırken seçme avantajınız olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir