Kadın Programlarında Zayıflama ve Beslenme Önerileri

Zayıflama programlarını artık bilmeyen yok. Diyet programları olarak da adlandırılan televizyon kanallarındaki kadın programlarında da yer bulan bu tarz yayınlar özellikle ev hanımları tarafından sıkça takip edilmekte. Hatta yeri geldiğinde evlenme programlarında dahi rastlamak mümkün beslenme önerileri, diyet programı ya da zayıflama ipuçları… Hani bir tabir vardır:”Herkes uzman olmuş” diye… İşte günümüzde zayıflama da bu şekilde ele alınabilir bir hâle geldi.

İnsanlar diyetisyen olabilmek için okullara gidiyor, öğretim görüyor fakat birileri televizyon programlarına çıkıp zayıflama önerileri verebiliyor. Üstelik uzman olmamalarına rağmen…

İnsanımızın en büyük eksikliği, duyduğu bilgilerin doğruluğunu araştırmıyor oluşu… Dinimiz dahi, körü körüne inanmayı reddediyor. Zaten mantıklı düşünüldüğünde herhangi bir şeye körü körüne, araştırmadan inanmak insanlığın da doğasına aykırı bir tutumken, sağlık gibi önemli bir konuda yönlendirici etkiye sahip zayıflama ve beslenme önerileri konusunda yeterli hassasiyeti göstermek gerekmektedir.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Ankara’da 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti

Ankara'da 1 Yılda 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti. 12-15 yaş arasındakilerde de aşılanmaya başladıkları sevindirici haber. 60 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız en çok aşılanan demografik yaş grubu. Ölüm oranlarının yüksek olduğu bu yaş grubundaki aşı olma başarısı bizleri çok sevindiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir