Kabak ile Kanserden Kurtulun

Colorado Üniversitesin yaptığı araştırmaya göre kabak pankreas kanserine yol açan hücrelerin oluşmasını engelliyor. Ayrıca göğüs kanseri ile mücadelede de sağlık açısından kabak önemli bir rol oynuyor.

Kanserli Hücrelerin Çoğalmasını Azaltan Besin

Laboratuar hayvanları ile yapılan deneylerde kabak tüketiminin kanserli hücrelerin büyümesini ve çoğalmasını % 60 oranında azalttığı görülmüştür.

Düzenli olarak günde 1 bardak içilen balkabağı suyu çok faydalıdır. Bal kabağının içeriğinde bol miktarda skualen ve karotenoid vardır ve bunlar tam anlamıyla kanser savaşçısıdır.

Pankreas kanseri en ölümcül kanser türlerinden biridir. İstatistiklere göre, hastaların sadece% 6 teşhisten sonra beş yıl boyunca hayatta kalmıştır. En sinsi ve son evreye kadar belirti vermeyebilen kanser türüdür.

Kabak yiyerek kanserden uzak kalın.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Ankara’da 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti

Ankara'da 1 Yılda 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti. 12-15 yaş arasındakilerde de aşılanmaya başladıkları sevindirici haber. 60 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız en çok aşılanan demografik yaş grubu. Ölüm oranlarının yüksek olduğu bu yaş grubundaki aşı olma başarısı bizleri çok sevindiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir