İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir?

    Günümüzde hızla gelişen iletişim ağları hayatın her alanında kolaylık sağladığı gibi para kazanma konusunda da bir dizi kolaylık sunuyor. Evden ya da dilediğimiz herhangi bir konumdan, internet bağlantısı sayesinde bir sürü iş imkanı yakalayabiliyoruz. İnternetin sağladığı iş olanaklarına şu örnekleri vermek mümkün :

 1. Anket Doldurmak : Çeşitli firmalar ve üretimciler, müşteri kitlelerini daha iyi tanımak adına anket siteleri aracılığıyla sizlerden belli ücretler karşılığında form doldurmanızı talep ederler.
 2. Youtube’a İçerik Üretmek : Dilediğiniz her konuda özgürce videolarınızı paylaşarak tıklanma ve izlenme sayınıza bağlı olarak para kazanabilirsiniz.
 3. Makale Yazmak : Artan paylaşım siteleri, bilgi aktarımı yapan siteler içerik ihtiyacını da ortaya çıkarmış durumdadır. Bu nedenle yazma becerinize güveniyorsanız bunu kazanca dönüştürebilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma Yolları Nelerdir?

    Birçok firmanın her geçen gün alıcı ve üretici kitlesi büyüyen pazar hakkında bilgi sahibi olmak için kullandığı araçlar anketlerdir. Şirketler bu yolla taleplerin grafiğini daha net görebilmektedirler. Bu hizmet için bedel ödemeye hazırdırlar. Aşağıda sıralanan internet sitelerinden anket doldurarak para kazanabilirsiniz :

 1. Fikir Pazarı
 2. Account.yougov
 3. Survey Pago
 4. Myiyo
 5. Napolyon
 6. Swagbucks
 7. Tr.Toluna
 8. Social.i-say
 9. Opinionoutpost
 10. Members.pineconeresearch
 11. Panelbase
 12. Surveybods
 13. Surveys.Gobranded
 14. Newvistalive
 15. Mobrog
 16. Marketagent
 17. Joinhiving

Youtube’tan Para Kazanma Yolları Nelerdir?

     Değişen hayat koşulları ve gelişen teknolojiyle para kazanma yolları da değişmeye başladı. Yirmi yıl öncesinin gözde meslekleri doktorluk, mühendislik, öğretmenlik  iken günümüz çocuklarının ileride yapacakları mesleklerin adlarını dahi bilmiyoruz. Her geçen gün artan abone sayıları ve çok sayıda insana ulaşma şansı gibi nedenlerle Youtube, bugün birçok kişinin para kazanmak için tercih ettiği bir sosyal medya platformu halini aldı. Youtube’ta dilediğiniz konuyla ilgili bilgi aktarımı yapabilir ya da tamamen eğlendirme amacıyla videolar çekerek kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz. Sadece bilgi aktarımı ya da sadece eğlence amacıyla çekilmiş videolarınızın arasında ürün tanıtımına yer vererek çeşitli markalarla işbirliği sağlayabilirsiniz. Bunların dışında tamamen kendi üretiminiz olan ya da satışını yapmayı planladığınız ürünlerinizi Youtube üzerinden tanıtabilirsiniz.

Youtube’ta Hangi Konular Daha Çok Para Kazandırır?

  İçinde bulunduğumuz salgın günleri neticesinde açıkça görülüyor ki Youtube üzerinden yapılan insanları güldürme amacı güden, sohbet eden kişilere yer verilen veya ruh durumumuza iyi gelebilecek yoga, pilates ve bunlara benzer egzersiz videoları daha çok izlenmektedir. Evde kaldığımız günlerde kendi kendimize yapmayı öğrenmeye çalıştığımız birçok şeyin nasıl yapıldığını izleyebildiğimiz videoların da rağbet gördüğünü söylemekte fayda var.  Bunların dışında gündemi takip etmek için haber kanalları, çocukların ilgisini çekebilmek için düzenlenen çocuk kanalları ve müzik kanallarının en çok rağbet gören kanallar olduğunu söyleyebiliriz.

Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

   Yazma becerisine güvenen ve bu konuda istekli her birey, çeşitli içerik üretim siteleri aracılığıyla ya da bireysel olarak makale yazarak para kazanabilir. Bu konuda içerik üreten siteler, daha çok alıcıya ulaşma konusunda makale yazarak para kazanmak isteyenlere yardımcı olacaktır. Alıcıların istek, beklenti ve belirlediği konulara göre yazabileceğiniz yazılarınızda yazım ve noktalama kurallarına dikkat etmeniz sizi bu alanda aranan kişiler arasına sokabilir. Yine ifadelerinizin özgün, yaratıcı ve anlaşılır olması da sizi tercih sebebi yapan bir diğer önemli unsur olacaktır. Makale yazarak para kazanan çok sayıda insanın varlığı, bu sektörde ücretleri biraz düşürmüş olsa da nitelikli yazılarınızın karşılığını bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Tapering Nedir?

Ekonomi haberlerini takip etmiyor olabilirsiniz fakat enflasyon nedeniyle dolar alan bir vatandaşsanız, tapering kelimesini mutlaka duymuşsunuzdur. Peki tapering nedir? Gelin bu yazımızda çok açık dille taperingi anlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir