Instagram’da Nasıl Fenomen Olunur?

Instagram’da Nasıl Fenomen Olunur?

   İnstagram uygulaması milyonlarca takipçiye ulaşmış en popüler sosyal medya uygulamalarından biridir. İnstagram’da fenomen olmak için yapmanız gereken ilk şey özgün ve dolayısıyla yaratıcı olmanızdır. Kendinize ait ve tekrara düşmeyen paylaşımlarınız kısa zamanda sizi çeşitli çevrelerce tanınan bir instagram fenomeni haline getirecektir. Hedef kitlenizin ne dediği paylaşımlarınıza yapılan yorumlarda gizlidir. Bu nedenle yapılan geri dönüşleri analiz etmeniz yapacağınız paylaşımları yönlendirecektir. İlgi ve ihtiyaçlara yönelik oluşturacağınız içerikleriniz sizi her geçen gün daha tanınır hale getirebilir. Birlikte çalıştığınız markalar değişkenlik gösterse de bundan etkilenmemelisiniz çünkü her türlü marka ve şirket işbirliği sizin popülerlik düzeyinizi arttıracaktır. Bu gibi değişikliklerde esnek olmanız fayda sağlayacaktır.

Instagram Fenomeni Nasıl Sponsor Bulur?

   İnstagram fenomenlerinin sponsor bulabilmesindeki kilit ve temel nokta, takipçi sayısının çok olmasıdır. Takipçi sayınızın çok olması sponsor firmaya verdiği ücretin karşılığını alacağını işaret eder. Sponsorlardan beklentiniz de bu konuda önem taşıyan bir husustur. Sponsorların fenomenlere destek verme amacı ise günümüzde almayı planladığımız en küçük üründen en büyük ürüne kadar her ürün alışverişinde yorumlardan etkileniyor olmamızdır. Firmalar bunu dikkate alarak sponsor oldukları kişilerin çeşitli çevrelerden insanlara hitap ediyor olmasına dikkat ederler. Yani instagram fenomeni kişilerin hedef kitlesinin çeşitli özelliklere sahip olması önemlidir. Instagram fenomenlerinin tanıtımını yaptığı ürünleri gerçekçi biçimde tanıtması güven problemi oluşturmayacak ve başka sponsorluk fırsatlarını beraberinde getirecektir.

Instagram Fenomenleri Nasıl Resimler Paylaşmalı?

    Instagram’da daha çok kişiye hitap etme gayreti içerisinde olan birçok kullanıcı bulunmaktadır. Bu kullanıcılar arasından sıyrılarak, kullanıcıların ilgisini daha çok çeken ve daha çok takipçi elde etme fırsatı yakalayan fenomenlerin ise bu başarıyı sağlama da çeşitli tüyolardan faydalandıklarını söylemekte fayda var. Bunlardan ilki tahmin edileceği gibi yüklenen resimlerin estetik değeridir. Günümüzde fenomenler için Instagram hesaplarını renk, doku ve paylaşım sıklığı gibi yönlerden denetleyen uygulamalar ve bu konuda danışmanlık hizmeti veren kişiler bulunmaktadır. Instagram fenomenlerinin paylaşımlarında bu kişi ve uygulamalardan destek alması faydalı olacak ve daha çok kullanıcıya ulaşmalarını sağlayacaktır.

Instagram Fenomeni Olmak İçin Nasıl ve Hangi Paylaşımlar Yapılmalı?

   Sosyal medya platformlarının hemen hepsinde her dönem popüler olan ve sürekli değişime uğrayan bir dizi popüler konu, durum ve başlık görüyoruz. Fenomenler de bu konulardan hareketle fotoğraf, video ya da herhangi başka bir içerik üretiyorlar. Bu noktada gündemi takip etmek büyük önem taşıyor. Hesabımızda yaptığımız paylaşımların belli oranlarda her türden olması instagram fenomeni olmak için ideal bir seçim. Birebir iletişim kurmak ve aksiyon almak için belli aralıklarla canlı yayın açmak iyi bir fikir olabilir. Instagram getirdiği yeni özelliğiyle önceden kesmek durumunda kaldığımız uzun videoları yüklememize yarayacak IGTV ile de instagram fenomeni olmak isteyen kullanıcılara kolaylık sağlıyor diyebiliriz.

Instagram Fenomenleri Ne Kadar Para Kazanıyor?

  Instagram fenomenlerinin kazandıkları para ile ilgili net bir yorum yapmak mümkün olmadığı gibi bu durumun farklı nedenlerle değiştiğini söyleyebiliriz. Instagram fenomeninin takipçi sayısı ve buna bağlı olarak markalarla yaptığı işbirliklerinin neticesinde yaptığı anlaşmalar farklılık gösterir. Yapılan işin içeriğine göre de Instagram fenomenlerinin kazandıkları paralar değişkenlik gösterir. Aynı konular üzerine Instagram’da paylaşım yapan herkesin kazancı aynı olmadığı gibi aynı takipçi sayısına sahip herkesin de kazancı aynı değildir. Kısa bir tanıtım videosuyla reklam filminden elde edilen gelir karşılaştırıldığında arada büyük uçurumlar görülebiliyor. Bunun yanında düzenli olarak video veya fotoğraf yükleyen Instagram fenomenlerinin aylık 20.000- 25.000 tl kazanç sağladığı da bu konuda söylenenler arasında yer alıyor.

 

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir