Hisse Senedi Değerlendirme

Covid 19’un pandemi ilan edilmesiyle, piyasalardaki dalgalanmalar arttı, çünkü; ekonomik öngörüler çok zorlaştı. Her saat ve her gün yeni kararlar alınıyor ve ekonomik tahminler, büyük ölçüde değişiyor. Bu nedenlerden dolayı, doğru tahminler yapmak zorlaşıyor fakat yapılan çalışmaların sonucunda gıda, telekomünikasyon, enformasyon teknolojileri ve sağlık sektöründeki firmaların hisse senetlerinin gelişim gösterebileceğini ön görüyoruz. Buna göre, Aselsan, Fonet, Turkcell, Koza Altın ve Ülker’in diğer firmaların hisse senetlerine göre daha avantajlı olacağını ön görüyoruz. Mevcut şartlarda; turizm ve gıda dışı sektörlerden uzak durmak gerektiğini öneriyoruz bu demek değil ki bu sektörler yükselmeyecek fakat riskli görüyoruz. Bu sektörler için salgının bitmesi ile daha net konuşmak mümkün olacaktır.

Petroldeki düşüş göze çarpmakta fakat, Nisan ayında Rusya ile Suudi Arabistan arasında bir anlaşma olabilir. Bu gerçekleşirse petrol fiyatlarında %20 civarında bir yükseliş yaşanabilir. Yükseliş sürekli olup olmayacağı da belli olmayacaktır.

Yükselebileceğini Ön Gördüğümüz Hisse Senetleri:

  • Anadolu Cam

31 Mart Tarihiyle Son Kapanış 2,87 TL

Hedef fiyat 4,20 TL

  • Aselsan

31 Mart Tarihiyle Son Kapanış 23,24 TL

Hedef fiyat 28,50 TL

  • Fonet

31 Mart Tarihiyle Son Kapanış 6,82 TL

Hedef fiyat 10 TL

  • Koza Altın

31 Mart Tarihiyle Son Kapanış 61,80 TL

Hedef fiyat 80 TL

  • Migros

31 Mart Tarihiyle Son Kapanış 22,8 TL

Hedef fiyat 32 TL

  • Turkcell

31 Mart Tarihiyle Son Kapanış 12,40 TL

Hedef fiyat 15 TL

  • Ülker

31 Mart Tarihiyle Son Kapanış 19,30 TL

Hedef fiyat 28 TL

Kaynak: AkYatırım

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Tapering Nedir?

Ekonomi haberlerini takip etmiyor olabilirsiniz fakat enflasyon nedeniyle dolar alan bir vatandaşsanız, tapering kelimesini mutlaka duymuşsunuzdur. Peki tapering nedir? Gelin bu yazımızda çok açık dille taperingi anlatalım.