sinir ve stresten kurtulun
sinir ve stres

Günlük hayatta sinir ve stresten kurtulun

Günlük hayatımızda birçok sorunla karşılaşmaktayız ve bu sorunlar bireyleri sinirli ve stresli bir hale getirmektedir. Sinir ve stres ise tüm iş ve özel hayatımızda başarısız geçmesini sağlamaktadır. Size sinir ve stres için bir adet bitki önereceğiz.

Kediotu kökü: Hayatınızda ön plana çıkan korku, gerginlik ve en önemlisi sinir olan ruh hallerimizden kurtulabilmemiz de yardımcı olacak olan bitkidir. Bitkinin etkisinin belirtileri dalgınlık ve yorgunluğun yerine rahatlatıcı bir etki yapmaktadır. Eski insanlar bunu yaraları iyileştirmek için kullandığını bilmekteyiz. Amerikan savaşçılarının yaralarının üstüne Amerikan halkı bitkinin taze yaprağını ezerek elde ettikleri preparatları kullanırlardı. Kediotunun kurutulmuş köklerini öğüterek elde edilen tozun mikrobu öldürebildiği ayrıca bilinmektedir. Zihinsel ve bedensel yorgunluk (Nevrasteni) ve bencillik, kapris, alınganlık (histeri) durumlarında ise kediotu kökünün kullanılması sonucunda başarılı olunmuştur. Hipertansiyonu (Kediotu yüksek kan basınç) düşürdüğüne dair bir bilgi bulunmaktadır.

Kediotu kökü; ilk olarak uyku problemleri olan yani uyuyamama ve uykuyu söndürme sorunu olanlara yardımcı olmaktadır (Uyumadan önce yaklaşık 1 saat önce 2 kapsül olarak kullanılabilir.). Genellikle sinir sistemi hastalıklarına, ağrılara ve spazmları engellemek için kullanılır. Bu hastalılara birkaç örnek verelim; sinirsel kalp çarpıntıları, baş ağrısı, migren, mide bulantısı, sinirsel mide şişkinlikleri, histeri, huzursuzluk, sinirlilik, endişe (anxiety), korku, karamsarlık, dişilik organı ağrıları, menopoz rahatsızlıkları ve özel yaşam stresleri ya da çalışma ortamı strese karşıda başarılı bir sonuç alınmaktadır. Günümüzde uğraş ve hız gerektiren yaşam formunun sebep olduğu tüm rahatsızlıklardan, bireylerin sinir sistemini dengeye kavuşturması ve bireylerin sinir sistemini güçlendirmesinin üstesinden bu bitki gelebilir.

Az önce belirtmiş olduğumuz hastalılara, safrakesesi rahatsızlıkları, kalp bölgesindeki ağrılar ve sürekli kabızlık halleri, mide ve karın ağrıları da bunun içindedir. Bir gün boyunca hayatta kalma savaşı veren ya da özel hayatında stresle boğuşan kişilerin kediotu kullanmasını tercih ediyoruz. Üstelik günlük hayatta yaşadığınız tüm sinir ve stresleri atacaksınız. Hayatınız boyunca daha başarılı olacaksınız. Kediotu içerisinde alışkanlık ve bağımlılık hissi uyandıracak hiçbir madde bulunmamaktadır. Son günlerde çarkıfelek ve kediotu yüksek tansiyonlu bireyler (hipertansiyon) içinde doktorlar tavsiye etmeye başlamıştır.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Ankara’da 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti

Ankara'da 1 Yılda 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti. 12-15 yaş arasındakilerde de aşılanmaya başladıkları sevindirici haber. 60 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız en çok aşılanan demografik yaş grubu. Ölüm oranlarının yüksek olduğu bu yaş grubundaki aşı olma başarısı bizleri çok sevindiriyor.