Günlük Covid Bilgileri

Günlük Covid Bilgileri

Tam kapanma ile yurt içinde yeni vaka sayısı nihayet 10 bin sınırının altına geriledi. Hala istenilen seviyelerde değiliz. Covid’i yenmede aşılanma çok kritik öneme sahip.

Sağlık Bakanlığı; dün, son 24 saatte 9 bin 385 yeni Korona virüsü vakası tespit edildiğini, 207 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. (207 kişi için Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar dileriz.) Bu günlük gerçekleşmelerle; toplam vaka sayısı ise 5 milyon 160 bin 423’e, can kaybı 45 bin 626’ya ulaştı. Maalesef bir türlü ölüm sayılarını düşüremiyoruz.

BioNTech Genel Müdürü Prof. Dr. Şahin, Türkiye’ye Haziran ayının sonuna 30 milyon doz göndereceklerini, Temmuz-Eylül döneminde de 120 milyon dozu tamamlamak için hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi. Umarız her aşı teslimatının geciktiği gibi bu aşıda gecikmez.

Sağlık Bakanı Koca, günde 1,5 milyondan fazla aşı yapabilme potansiyelimizin olduğunu vurguladı. Dolaysıyla, sıkıntımız bir türlü yeterli sayıda aşının gelememesi.

Bildiğiniz gibi ABD’de alış veriş merkezlerinde ve eczanelerde 3 aşı bulunmakta. Ücretsiz bir şekilde kişinin uyruğuna bakmadan aşılama yapıyorlar. ABD’de %70 oranında iki doz aşılama tamamlandı. Dolaysıyla biz aşı konusunda büyük ölçüde geri kaldık.

Günlük Covid Bilgileri’ni düzenli olarak takip edeceğiz…

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Jinekolojik Muayene ve Takip Aralıkları

Jinekolojik Muayene ve Takip Aralıkları çok önemlidir. Kadın hastalıklar açısından, her kadının yılda en az …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir