Gençleşmenin Sırrı Botoks Nedir?
Gençleşmenin Sırrı Botoks Nedir?

Gençleşmenin Sırrı Botoks Nedir?

Gençlik sırrı botoks nedir?

Botoks artık ülkemizde yabancı olmayan bir terim. Bu terimin parodilerine dizilerde filmlerde her yerde rastladık. Ancak bunların aksine botoks kendinizle barışık ve kırışıksız bir yaşam sürmeniz için ideal tedavi yöntemlerinden birisidir.

Botoks Tıbbi Estetik cerrahinin alanına giren bir çeşit estetik operasyonudur.

Kırışıklık olan bölgeye belirli oranda bir Botoxium maddesi enjekte edilir. Botoks adını da bu maddeden almaktadır. Bu enjekte edilen madde enjekte edildiği bölgede geçici bir kas zafiyetine neden olur. Biraz geçen zamanın ardından da cildinizi yer çekiminin acımasızlığına karşı korumaya başlayarak bu bölgeyi güzel ve gergin bir görünüme sokar.

Botoks’u herhangi sinir hastalığı ya da cilt hastalığına sahip olmayan her birey kadın ya da erkek fark etmeksiniz yaptırabilmektedir.

Uzmanların önerilerine göre de 25 yaşın altında ki kişiler Botoks yaptırmamalıdırlar. Zaten botoks’a ortalama olarak 30’lu en çok 25’li yaşlardan sonra ihtiyaç hissediliyor.

Birçok ünlü ve güzel starın sürekli geçirdiği tamamen zararsız bir işlem olduğunu da unutmamanızda fayda var.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Ankara’da 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti

Ankara'da 1 Yılda 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti. 12-15 yaş arasındakilerde de aşılanmaya başladıkları sevindirici haber. 60 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız en çok aşılanan demografik yaş grubu. Ölüm oranlarının yüksek olduğu bu yaş grubundaki aşı olma başarısı bizleri çok sevindiriyor.