Gelişmiş Teknoloji ile TOGG Arabalarımız

Bildiğiniz gibi sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’nın tanıtımıyla 27 Aralık 2019’da TOGG arabalarımız üretim serüvenine başladı. Peki bu aracın özellikleri nelerdir?

Şarj Süresi ve Hızlanma Süresi

TOGG, yaklaşık olarak 30 dakikanın altında hızlı şarj yapılması durumunda yüzde 80 dolmuş olacak. 200 beygir gücü sayesinde 7,6 saniyede, 400 beygir gücü sayesinde de 4,8 saniyenin altında 0-100 km/s hızlanabilecek.

Teknolojik Yönü

Ön konsoldaki dijital bilgi ve eğlence ekranı sayesinde her türlü bilginin kolaylıkla görülebileceği bir teknoloji sunacak. Kullanıcıyı merkeze alan ara yüz tasarımı ile yüksek teknolojiyi kolaylıkla kullanabilecek ve sürüş konforunuzu arttıracaksınız.

İç Alan Rahatlığı

İlk göze çarpan özelliği hem sürücü için hem de yolcular için geniş bir alana sahip olması. Uzun diz mesafesi ve yüksek baş mesafesi ile 5 kişilik bir ailenin rahatlıkla seyahat etmesini sağlayacak konfor ayarlanmış. Size sadece yolcuğun keyfini çıkarmak kalacak.

Doğa Dostu

Gelişmiş Lityum-iyon batarya teknolojisi ile az enerji tüketimi ile uzun sürüş olanağı sunmaktadır.

TOGG markası ile  yeni nesil otomobiller geliştiriliyor ve bir mobilite ekosistemi oluşturuyoruz. Bu ekosistem, geniş kitlelerin hayatını kolaylaştıracak ve zararlı emisyonları sıfırlayacak yani temiz bir geleceğe katkıda bulanacak.

8 Yıl Pil Ömrü

TOGG araçları, aktif termal yönetim sistemlerinin bulunması nedeniyle 8 yıl pil ömrü sunmaktadır.

İleri Seviye Güvenlik

TOGG, ileri güvenlik sistemleri ile sürüş güvenliğini sağlayacak. Sürücüler ve yolcular yolculuklarını güvenle tamamlayacaklar. Çarpışma anında yüksek dayanıklılığa sahip olacak.  Standart olarak, 7 adet hava yastığı ve hava kanallı ön ve arka fren diskleri ile aktif güvenlik sistemleri desteği sunacak. 2022 yılında EuroNCAP 5 Yıldız güvenlik normlarını sağlayacak.

TOGG araçlarımız dünyada en çok tercih edilen araçlardan biri olma yolunda. Dünyaca ünlü birçok araba markalarını geçeceğe benziyor.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.