Geçmişe Giderken Hafızasını Kaybetti

Nationalpost.com sitesinde yayınlanan haberde geçmişe giden Jamie Machintos hafızasını kaybetti. İlginç haberin detayı:

Kanada’da yaşayan Jamie Machintos adlı 29 yaşındaki genç son zamanlarda meditasyon ile kendini daha iyi hissettiği için bu alanda uzmanlaşmış hocalardan ders alıyordu. Bir meditasyon hocasının geçmişe giderek yaşadığı sıkıntıları yendiğini anlatmasıyla, Machintos da yapmak istedi. Hocası bunun tehlikeli olduğunu ve herkesin yapamayacağını bildirmesine rağmen denemek istedi. Hocası, öğrencisinin bu konuda tecrübesinin yetersiz olduğunu bilmesine rağmen bir iki seans öğretmeyi kabul etti.

İki seans sonunda kendini çok daha özgüvenli ve mutlu eden Machintos, bu hevesi bırakmadı. Üzücü olay bu iki seans sonrasında gerçekleşti.

İşteki aşırı stresli bir günün sonunda hocasıyla randevulaşan Machintos, salona geldi. Hazırlıklarını tamamladıktan sonra seansa geçtiler. Fakat, Machintos aşırı gergindi ve hocasının komutlarını yapmakta zorlanıyordu. Zorlu geçen seans sonrasında Machintos bir türlü meditasyondan çıkamıyordu. Hocasının tehlikeli dediği durumlardan biri gerçekleştiği için hocası çok dikkatli davranmasına rağmen Machintos uyandığında hiçbir şeyi hatırlayamıyordu. Machintos ve hocası bu durumun gerçekleşebileceğini bildiği için Machintos’un ailesinin iletişim bilgilerini seanslar öncesinde not etmişlerdi. Ailesine durumu bildiren hoca ayrıca şu bilgileri verdi:

Bu hafıza kaybının uzun sürmeyeceği bir iki gün içinde tekrar eski hafızasına geleceğini söyledi. Resminin çekilmesini istemeyen genç iki günün sonunda hafızasına tekrar kavuştu.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.