Gece Makyajı Nasıl Yapılır
Gece Makyajı Nasıl Yapılır

Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Özel bir geceye davetlisiniz ya da kendiniz özel bir gece düzenliyorsanız; sıradan günlük bir makyajdan farklı olarak gecenin önemine uygun bir gece makyajı yapmanız gerekecektir. Gecenin bir ağırlığının olduğu gibi gece makyajının da bir ağırlığı olmalıdır. Ten renginiz ne olursa olsun size yakışabilecek mümkün mertebe siyah ya da kahverenginin koyu tonlarını tercih etmelisiniz. Çünkü gecenin rengi siyahtır ve gece makyajının rengi de siyah olmalıdır.
Makyaja fondöten seçiminiz ile başlamalısınız. Cildinizin rengini sabitlemek ve her noktada aynı rengi yansıtmak için fondöten uygulamanız gerekir. Koyu tenlilerin işi açık tenlilere göre daha kolaydır. Açık tenliler kahverengi ya da şeftali tonlarında bir fondöteni tercih edebilirler. Allık tercihi de açık tenliler için mümkün olduğunca şeftali ve turuncu tonlarında olmalıdır. Koyu tenlilerin seçeceği renkler kiremit kırmızısı ve toprak tonları olmalıdır.
Gece makyajı sırasında; göz renginize uygun bir göz maskarası tercih etmelisiniz. Sizlere tavsiye edebileceğimiz renk mavidir. Mavi renk her kadına ve renk göze yakışacaktır. Mavi gözlü bir bayan için yeşil göz maskarasını kullanmak en doğru tercih olacaktır. Kirpiklerinizi olgun ve uzun gösterecek maskaraları kullanmaya özen gösterin. Göz farlarınız saç renginizle uyumlu olsun. Bu da dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır.
Gece makyajınızda son aşama dudaklarınızdır. Dudak kalemi ile dudak hatlarınızı belirginleştirin. Dudak kaleminizin rengi süreceğiniz rujun birkaç ton açık renginde olmalıdır. Daha sonra makyajınıza ve ten renginize uygun ruju dudaklarınıza uygulayın. Parlatıcılar yardımıyla da gösterişinizi arttırın.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Son Moda İç Giyim Ürünleri

Hemen herkes için iç giyim son derece önemli bir konusudur ve mutlaka olabilecek en kaliteli …