Gara’da 13 Şehit

Üzücü haber Gara’da 13 Şehit. Gara’da 13 silahsız vatandaşımız PKK Terör örgütü tarafından öldürülmüştür. Aileleri adına olayın ne şartlarda olduğunu anlatmayacağız. Fakat, Türk milleti bu acımasızlığı unutmayacaktır. 13 Şehidimiz, 6 yıldır Kuzey Irak’ın çeşitli bölgelerine götürüldükleri, son olarak Gara bölgesinde şehit edildikleri ifade edildi.

Dünya’nın bu olay karşısında sessizliğini korumasına inanamıyoruz. Silahsız vatandaşlarımız PKK Terör örgütü tarafından öldürülmesi tüm dünyaya anlatılmalıdır ve PKK (YPG) terör örgütüne destek veren tüm ülke ve kurumların bu olaydan sorumlu oldukları yüzlerine vurulmalıdır. Sıcak para diye gelen Amerika’nın parasını da almayalım artık lütfen. Bu ülkeyi Amerikalılar kurmadı, ülkeyi de sıcak para kurtarmayacak…Amerika’nın YPG’ye silah desteği nedeniyle; Türk halkı acı çekiyor. Artık PKK’ya kim destek veriyorsa uzak duralım.

Bu konu oldukça hassas, provokasyona müsait ki; devlet büyükleri dışında kimse konuşmamalı, kimseyi suçlayan yada karalayan bir diyaloglar kurmamalıyız. Bazen dostluk, insanlık; nefret ve vahşiliğe dönüşebiliyor ama en iyi cevabı askerimiz ve T.C devleti verecektir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailelerine sabırlar diliyoruz. Hepimizin başı sağ olsun, acımız çok büyüktür…

 

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir