fotoselli kapi ankara

Fotoselli Kapı Ankara

Fotoselli Kapı Ankara üreticileri arasında Yetiş Otomasyon uzun yıllardır hizmet verdiği için müşterilerin neler istediğini çok iyi bilmektedir. Fotoselli kapılar, otomatik kapı ya da yana kayar camlı kapı olarak da bilinmektedir. Genellikle çift yana kayar camlı olarak kullanılsa da tek yana kayar camlı olarak da kullanılmaktadır. Tek yana kayar camlı dediğimiz fotoselli kapılar, terim olarak tek kanatlı yana kayar otomatik kapı denilmektedir. Aşağıda görünen kanat görsellerindeki gibi tek kanat sabit tek kanatlı yana kayar fotoselli kapılar yeri dar olan mekanlar için tercih edilmektedir. Farklı yönlere açılan çift kanatlı yana kayar fotoselli kapılar yeri dar olan fakat geçiş mesafesi de geniş olmasını isteyen müşteriler için kullanışlıdır. Bu kapılarda sabit kanat olmaz, duvarın paralelinde kanat gider gelir. Üst profiller daha uzun olur ve kanat hareketi için kullanılan malzemeler nedeniyle maliyeti biraz daha fazla olur.

Dört parçadan oluşan çift kanatlı kayar kapılar ise en çok tercih edilen modeldir. Apartman girişlerine daha çok dün ışığı gelsin diye tercih edilmektedir. Açılıp kapanan kanat iki adet olduğu için hava sirkülasyonu çok olmaz. Isı tasarrufu olsun diye iki kanat sabittir. Apartmanlarda sundurma denilen modeller de çok kullanılmaktadır. Cam ve profiller ile bir koridor daha oluşturulur. Böylelikle ısı tasarrufu daha fazla sağlanmış olur.

Bu Fotoselli Kapı Ankara modellerine ek reflekte cam eklenebilir. Reflekte cam rengi çeşitlendirilebilir. Tasarımsal olarak çok farklı yaratıcılık katılabilir. Reflekte cam, içeriden dışarıyı görebilen fakat dışardan içeriyi göremediğiniz tasarımsal camlardır.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Kehribar Tesbih Örnekleri

Kehribar Tesbih

Doğanın bize en güzel armağanlarından biridir kehribar. Işığa tutarak baktığınızda adeta içinde ışıl ışıl yanan …