Federer Ameliyat oldu

Roger Federer’den beklenmedik bir haber geldi. 20 kez Grand Slam şampiyonu, geçtiğimiz çarşamba günü dizinden ameliyat olduğunu ve yaza kadar kortlara dönemeyeceğini açıkladı. Bu, Federer’in Roland Garros’u ve öncesindeki Masters turnuvalarını kaçıracağı anlamına geliyor.

Roger Federer, bundan dört yıl önce sol dizinden önemli bir operasyon geçirmişti. Sonrasında ise kortlara dönmüş ve koleksiyonuna üç Grand Slam kupası daha eklemişti. İsviçreli raket, o ameliyattan dört yıl sonra, bu sefer sağ dizinden ameliyat oldu. Efsanevi tenisçi, bu haberi spor kamuoyuyla dün paylaştı.

Bu ameliyatın ardından gelecek iyileşme sürecinin birkaç ay alması bekleniyor. Ekselansları, kuvvetle muhtemel temmuz ayında başlayacak çim kort sezonuna kadar turnuvalara katılamayacak.

Federer’in takipçileri, onu gelecek hafta (24-29 Şubat) Dubai’deki turnuvada izlemek için sabırsızlanıyordu. Ancak tabii ki bu beklentiler boşa çıktı. 38 yaşındaki oyuncu, öte yandan daha önce bu sezon yalnızca tek toprak kort turnuvasına (Roland Garros’a) katılacağını açıklamıştı. Federer Paris’te de korta çıkamayacak.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.