Ezgi Mola Kimdir

Ezgi Mola Kimdir?

Ezgi Mola 29 Mart 1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. Tüm Türkiye, onu tiyatro, televizyon ve sinema oyuncusu olarak bilmektedir. Tam ismi Mercan Ezgi Mola olan başarılı oyuncu, Halit Armay Lisesi’nde lise eğitimini almıştır.  Oyunculuğa büyük merak duyması sebebiyle lisedeyken Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk kurslarına katılmıştır. Liseyi bitirdikten sonra bu sanat merkezinde 4 sene eğitim alan Ezgi Mola burayı bölüm birincisi olarak bitirmiştir.

Ezgi Mola’nın Kariyeri

Kartal Tibet tarafından yönetilmiş olan Karate Can dizisi, oyunculuk hayatına ilk adımını attığı televizyon dizisidir.18 yaşını doldurmadan başarısı televizyonda farkedilmişti.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim almaya devam ederken Aydoğan Temel okulundan da 2 sene tiyatro eğitimi almıştır. Aydoğan Temel liderliğinde olan bir tiyatro topluluğu ile Çürük Elma oyununda oynayarak ilk sahne deneyimini tatmıştır.

Ezgi Mola Kasım 2005 yılında BKM Mutfak ekibine katılmıştır. 2005 yılının sonbaharında saf bir kuaförü canlandırmış olduğu Hırsız Polis dizisi, büyük ilgi görmüştür. Bu diziyle, Ezgi Mola birçok kitle tarafından tanındı.  2006 senesinde çevrilmiş olan Hayatımın Kadınısın filminde oynadığı rol ile başarısı bir çok büyük sanatçı tarafından takdir edildi. Bu film sırasında kişisel bir hedef olarak gördüğü, Türkan Şoray ile birlikte oynama fırsatını bulmuştur.  Oynadığı bu rol ile 2007 senesinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu alanında Sadri Alışık Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.

2008 senesinde Türkiye’de bir ilk olan Uğur Yücel’in yönetmenliğini yaptığı Kolay Gelsin isimli doğaçlama oyununun sit-com denemesinde rol alma şansı yakalamıştır. Fakat bu proje uzun ömürlü olmamıştır. Daha sonra Ezgi Mola televizyonda yayınlanan Arkadaşım Hoş geldin isimli eğlence programında Tolga Çevik ile birlikte rol almıştır.

Genç bir kızın hikayesini anlatan “Alice” Müzikali’ nde  rol almıştır. Ezgi Mola toplam 14 adet dizide ve 12 adet filmde rol almıştır.

Ezgi Mola işletmeci ve aslen İzmirli olan erkek arkadaşı Mustafa Aksakallı ile güzel bir birliktelik yaşamaktadır.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir