evlenmeden önce nelere dikkat etmeliyiz
Ruh eşinizi bulma kriterleri

Evleneceğiniz Doğru Kişiyi Anlama

Günümüzde evlilikler o kadar aşağı seviyelere indi ki bunu hepimiz yakın çevremizden ya da televizyonlardan görebiliyoruz. Hiç olmayacak sebeplerden biten evliliklerden tutunda başladığı an biten evliliklere kadar bir sürü örnek var. Siz eğer evliliğinizin uzun ve seviyeli devam etmesini istiyorsanız birazdan aşağıda sayacağımız konuları evlenmeden önce mutlaka konuşun ki sizin evliliğinizde başladığı an bitmesin.

İşte evlenmeden önce mutlaka konuşulması gereken konular;

Çocuklar


Evliliklerin meyveleridir aslında çocuklar. Doğanın kanunu derler ya işte evliliğinin kanunu da çocuklardır. Evlenmeden önce eş adayınıza mutlaka şu soruyu sorun : Bir gün bir çocuğumuz olmasını ve mutlu bir aile olmamızı ne kadar istiyoruz? Bu soruya alacağınız cevabı irdeleyin.

Sosyal hayatınız

Evlenmeden önceki sosyal yaşantınız ile evlendikten sonraki sosyal yaşantınız arasında uçurumlar olmasını istemiyorsanız bu konuyu partneriniz ile en baştan konuşup halledin. Aksi halde bu konu evliliğin ileriki safhalarında büyük bir sorun olarak karşınıza çıkabilir.

Aşk ve sevgi


Eş adayınıza mutlaka evlilikten beklentilerini sorun. erdiği cevap sizin kafanızdaki cevap ile örtüşüyorsa bu konu hallolmuştur demektir.

Sorumluluklar


Evlilik aslında bir sorumluluk almaktır. Partnerinizin alacağı sorumlulukların bilincinde olup olmadığını mutlaka öğrenmeye çalışın. Evliliğin ilerleyen dönemlerinde sorumluluklar artacağından eşinizinde bu sorumluluklara yanıt veremeyecek durumda olmasından dolayı evliliğiniz kötü sonuçlanabilir.

Eğlence


Eğlence anlayışınız ile eş adayınızın eğlence anlayışının benzer olduğundan emin olmaya çalışın ve ona eğlenmek sana ne ifade ediyor? sorusunu mutlaka sorun.

Maddi konular


Maddi konular aslında daha alt sıralarda görülmesine karşın günümüzdeki evliliklerde ilk sırayı almakta. Eşinize (erkek ise) sizi nasıl yaşatabileceğini sorun? Şayet eşiniz (kadın ise) ona mutlaka zor durumlarda size nasıl destek verebileceğini sorun. Bu konu diğer konulara nazaran günümüzde en çok evlilik bitiren bir konudur. Daha sonra kötü sonuçlar görmek istemiyorsanız üstünde durmanızda fayda var.

Hayal ve hedefler


Eş adayınıza ileriye dönük hedeflerini ve içinde sizinde olduğunuz hayallerini sorun.

Öncelikler


Hayatlarınızdaki öncelikleri birbirinize anlatın. (Ön sıralara eş adayınızı koyun 🙂 )

Gelecek


Gelecekte evliliğinizi nerelerde görmek istediğini öğrenin.

Yukarıda saydığımız konulardan başka daha birçok konu var evet biliyoruz ama bu konular evliliklerde sorulması gereken en önemli konular. Bu konulardaki sorularınıza alacağınız cevaplar kafanızda birçok şeyin oturmasını sağlayacaktır.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.