Ev Dekorasyonunda Çiçeklerin Yeri

Çiçekler insanlara pozitif bir bakış açısı getirir, evlerde bulunduklarında ise mekânı tazeler ve neşelendirir. Aranjmanlar evlerde vazo ya da saksı gibi düzenlemelerle tutulabilir. Ömürleri birbirinden farklılık gösterse de iki tür ile de tarzınızı ve ruh halinizi yansıtmak mümkündür. Örneğin baharın gelişi ile evin her yerini sepet sepet papatya ile doldurmak da kışın oturma odasını yeşil bitkiler ve orkideler ile doldurmak da güzel seçeneklerdir.

Ev Dekorasyonunda Çiçeklerin Yeri

Ev dekorasyonuna dikkat eden kişiler için çiçek seçimi de önemlidir. Öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken nokta kalıcı çiçeklerinizin ve saksılarınızın evin genel stili ve renkleri ile uyum içerisinde olmasıdır. Örneğin siyah, beyaz, cam ya da metal ağırlıklı mekânlarda heykel gibi ince uzun varlıkları ile orkide ve leylaklar harika duracaktır. Geleneksel ahşap mobilyalar veya antikalarla ise güller ve karanfiller uygun olabilir. Her iki mekânda da uygun saksı ve yerleştirmeler ile yeşil salon bitkileri kullanılabilir. Vazolar, çanaklar ve sepetlerde sergilemek üzere seçeceğiniz çiçekler tek bir renk olabilir. Örneğin mavi bir salon için kocaman beyaz bir düzenleme seçilebilir. Ya da birbirine yakın renklerde ve tonlarda çiçeklerin bulunacağı aranjmanlar seçilerek hareket sağlanabilir.

Zamanınızı geçirdiğiniz ve misafirlerinizi ağırladığınız yer olan salon ve oturma odaları canlandırıcı ve rahatlatıcı çiçekleri tercih etmeniz gereken mekânlardır. Bu şekilde günün stresinden kurtulmak daha kolay olacaktır. Cam önlerinde açan menekşe ve camgüzelleri ise mevsimi evinize taşıyacaktır. Düşünmeniz gereken bir diğer sık kullanılan mekân da yatak odasıdır. Yatak odasında ağır kokulu ve yeşil yapraklı bitkilerden uzak durarak, hafif kokulu taze olanları tercih etmelisiniz. Bu şekilde uyurken rahatsız olmadan keyfini sürebilirsiniz. Son olarak mutfakta da sizi engellemeyecek şekilde tavandan asılabilen güzel kokulu çiçekler kullanmak isteyebilirsiniz.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir