Diş fırçalama eğitimi kaç yaşında başlar
Çocuklara diş fırçalama eğitimi

Diş Fırçalama Eğitimi Ne Zaman Verilmeli?

Diş fırçalama eğitiminin çocuklara verilmesi en ideal yaş 2,5 ile 3 yaşları arasındadır. Çocukların bu zamanda hem zihinsel hem de fiziksel becerileri oturaklaşmaya başladığı için ancak tam olarak bu zamanda diş fırçalama eğitimine başlanabilir.

Diş Fırçalama Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Diş fırçalama eğitimi ile çocuklarınız süt dişlerini çürümelere karşı koruyabilir ve aynı anda diş fırçalamayı kendine bir alışkanlık olarak edinebilir.
Bugün eğer her gün kalktığınızda ve yatmadan önce dişlerinizi fırçalıyorsanız kısacası sağlıklı dişlere sahipseniz bunun en temel nedeni ailenizin size küçük yaşlarda kazandırdığı diş fırçalama alışkanlığındandır.

Diş fırçalama alışkanlığı çocukluk aşamasında diğer aşamalara göre daha çabuk alışkanlık edinilebilir.

Çocuğunuza diş fırçalamayı zevkli hale getirmek için bazı ufak oyunlarda deneyebilirsiniz. Renkli çizgi film kahramanlarının diş fırçalarını kullanmak ve onunla birlikte dişlerinizi fırçalamak oldukça özendirici bir harekettir.

Dişlerini doğru şekilde fırçaladığında onu ödüllendirmenizde ayrıca unun tam oturmuş bir alışkanlığa dönüşmesinde önemli bir faktördür. Bu yüzden ödüllendirmeyi asla unutmayın ve teşvik edin.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Ankara’da 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti

Ankara'da 1 Yılda 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti. 12-15 yaş arasındakilerde de aşılanmaya başladıkları sevindirici haber. 60 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız en çok aşılanan demografik yaş grubu. Ölüm oranlarının yüksek olduğu bu yaş grubundaki aşı olma başarısı bizleri çok sevindiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir