Datça – Muğla Tanıtımı

Tatil yapacaklara, Datça – Muğla Tanıtımı yapmak için bu yazımızı yayınlama kararı aldık.

Muğla iline bağlı olan ve bir tarafını Akdeniz’e bir tarafını Ege Denizine uzatmış olan Datça, özel koruma bölgesi ilan edildiğinden doğası bozulmamış bir turizm bölgesidir.
56 tane koy ve 235 km lik bir sahil şeridine bağlı olan ilçenin nüfusu yaz aylarında tatil için gelen yazlıkçılarla 40 bini buluyor.

Knidos Antik Kenti – Datça


Surlarla çevrili, yamaçlara teras biçiminde kurulmuş olan Knidos antik kenti, hem Akdeniz’i hem de Ege Denizi’ni aynı anda gösteren büyüleyici bir yer.

Kentte iki tane antik tiyatro var. Kentin batısında bulunan tapınak üzerindeki dünyanın en güzel Afrodit heykeli bulunmakta. Yalnızca çıplak Afrodit heykelini görmek için bile yüzlerce turist buraya akın ediyor. Knidos’un asıl simgesi olan ünlü Knidos Aslan’ı ise ait olduğu yerde değil Londra’ daki bir müzede, kendi vatanından koparılmış bir şekilde duruyor. Kentte 1996 yılından beri kazı çalışmaları devam ediyor

Konaklama
Deniz Otel ,Datça Antik Apart Hotel, Hotel Olimpos, Mehmet Ali Ağa Konağı, Tropicana Hotel ,Otel Soytok, D.M.Residence, Villa Anfora

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Halloween

Halloween

Film Amerikan yapım olan ve korku filmi türünde bir seri olan Halloween serisinin dördüncüsüdür. Filmin 2018 yılında vizyona gireceği düşünülüyor.