Daha Güzel Görünmek!

Güzellik göreceli bir kavramdır ve kişilere göre değişkenlik gösterir. Fakat hemen hemen herkes için aynı değerlere sahip güzellik kavramları vardır. Bu cümleyi açacak olursak bakımlı olmak genel olarak güzel olmaya tekabül ettiği için herkes tarafından güzel diye anılır. Kendine bakan her insan güzeldir fakat onun dışında dışarıdan bakınca herhangi bir kusuru olmayan ağız, burun, saçlar, kaşlar, gözler ve fizik kusursuz görününce ve bunlara çeşitli güzellik bakımları da eklenince asıl güzellik kavramı meydana gelmiş olur.

GÜZEL GÖRÜNMEK İLE BAKIMLI OLMAK ARASINDA DOĞRU BİR ORANTI VARDIR.

Güzel ve bakımlı görünmek için;

Bakımlı ve temiz tırnaklar, pürüzsüz bir cilt, sağlıklı ve parlayan saçlar, ideal kiloda olmak gibi çeşitli kişisel özellikler ile güzellik derecesi insanlar tarafından belirlenmektedir. Bilhassa bayanların güzel görünmek uğruna çeşitli bakımlar ve çeşitli operasyonlar yaptırdıkları bilinmektedir. Bayanların kusursuz bir görünüme sahip olmak için burun estetiği, dudak ve kaş dolguları, yüz germe ameliyatları, çene estetiği ve hatta gamze estetiği gibi çeşitli operasyonlardan geçerek kendi isteklerine göre kendilerini değiştirmektedirler. Fakat tüm bu operasyonlara rağmen hala güzellik kavramını tam olarak taşımayan insanlar da ne yazık ki mevcut durumda ve bunun en belirgin sebebi ise hatalı yapılan estetik operasyonları olmaktadır.

Yine aynı zamanda erkeklerin de estetik operasyonları tercih ettikleri bir gerçektir. Erkeklerin sıklıkla tercih ettiği saç ekimi işlemleri ile saçlarının eksik olan bölgelerinin tamamlanması ile daha güzel bir görünüme sahip olurlar. İkinci olarak hem bayanlar hem de erkekler tarafından en çok tercih edilen işlem olan eğri, düşük burun ucu, kemikli veya yamuk olan burunların daha düzgün ve orantılı olması için yapılan burun estetiği ameliyatları olmaktadır. Güzel ve bakımlı görünmek için yapılan tüm bu operasyonlar ve bakımlar kişileri psikolojikmen ve ruhsal olarakta rahatlamalarını sağlamaktadır.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Ankara’da 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti

Ankara'da 1 Yılda 12 Hamile Kadın Covid Nedeniyle Vefat Etti. 12-15 yaş arasındakilerde de aşılanmaya başladıkları sevindirici haber. 60 yaş ve üstündeki vatandaşlarımız en çok aşılanan demografik yaş grubu. Ölüm oranlarının yüksek olduğu bu yaş grubundaki aşı olma başarısı bizleri çok sevindiriyor.