Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na 500 bin TL'lik Tazminat Davası Açtı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na 500 bin TL'lik Tazminat Davası Açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na 500 bin TL’lik Tazminat Davası Açtı

Son dakika olarak verilen haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na 500 bin TL’lik tazminat davası açtı. Recep Tayyip Erdoğan’nın avukatlığını yapan Hüseyin Aydın, Ankara Sulh Ceza mahkemesine dilekçesini teslim etti. Manevi tazminat dilekçesine göre Kılıçdaroğlu 1 Aralık’ta yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında söylediği “Katar firmasından talimat almakla, tefecilere para yedirmekle, Türkiye Cumhuriyeti devletini esir almakla, sömürgeci olmakla, tefecilere el avuç açmakla ve önlerinde diz çökmekle, ülke için milli güvenlik sorunu olmakla, FETÖ ile iş birliği yaparak orduya kumpas kurmakla, emperyal güçlerin arzularını yerine getirmekle, devletin kozmik odasını FETÖ’nün unsurlarına açmakla, devlet sırlarını FETÖ’ye vermekle, vatana ihanet etmekte” … ‘cahil, hain, takoz’ ” sözler nedeniyle Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği görülmektedir ve bu sözlere cevap verilmesine dahi gerek bulunmadığını bildirmiştir.

Hüseyin Aydın’nın açıklamasında Kılıçdaroğlu’na benzer aşağılayıcı usluplar sarfetmektedir. Ülkemizi yönetenlerin, bu tarz diyolaglardan bıktığımızı ve ülkenin açlık, enflasyon ve işsizlik sorunları ile ilgilenmelerini bekliyoruz.

Sayın Hüseyin Aydın’nın dilekçede yazdığı uygunsuz kelimeleri ve hakaretleri yazmayarak bu olayın kapanmasını diler, ülkemizi yönetenlerin halkın gerçek sorunları ile ilgilendiklerini görürüz.

Hakkında Ankara Habercim Yazarı

Check Also

Hubble Uzay Teleskobu

Hubble Uzay Teleskobu

Uzayı anlayabilmek için teleskoplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlardan Hubble Uzay Teleskopu en önemlilerindendir. Bu teleskobu inceleyelim.